Розвідка США: Путін не хоче війни з НАТО і обмежиться "асиметричними заходами"
Президент Росії Владімір Путін майже точно не хоче прямої конфронтації з НАТО і обмежиться асиметричними заходами.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в оприлюдненій щорічній доповіді розвідувальної спільноти США.
Розвідка констатує, що розв’язана проти України війна обернулася для Росії великими проблемами, але вона досі залишається стійким і спроможним суперником, намагається пом’якшити наслідки санкцій для своєї економіки та посилює зв’язки з ключовими противниками США і Заходу загалом – Китаєм, Іраном і КНДР, що є великим викликом.
За висновками розвідувальної спільноти, Москва майже точно не хоче прямого військового зіткнення з НАТО і обмежиться "асиметричною діяльністю", яка за її розрахунками не переступатиме межу прямої конфронтації.
Розвідка також констатує, що тісна економічна співпраця з Пекіном забезпечує Росії великий ринок для збуту енергетичних та інших ресурсів, більший захист від майбутніх санкцій і сильного партнера для протистояння США.
Росії вдалося переорієнтувати більшу частку морського експорту нафти, і з великою ймовірністю велика її частина продається за цінами вищими, аніж стеля цін, встановлена G7, завдяки співпраці з незахідними партнерами і тому, що ціни минулого року зросли.
Розвідка вважає, що Москва продовжить застосовувати "усі доступні ресурси" державної влади для просування своїх інтересів і спроб підірвати вплив США і союзників, хоча відрізаність від західних ринків і технологій та втеча "людського капіталу" буде для РФ викликом.
"Це може варіюватися від використання енергії для примусу до співпраці та послаблення єдності Заходу щодо України до залякування у військово-безпековій сфері, зловмисного впливу, кібероперацій, шпигунства та різних хитрощів", – зазначає розвідувальна спільнота США.
Розвідка Литви раніше озвучила оцінки, що Росія може воювати в Україні ще щонайменше два роки.
Британська розвідка розповідала, що РФ використовує іранські дрони, щоб запобігти атакам на свої кораблі.