У Конгресі США уклали угоду про фінансування уряду до 30 вересня
Після шести місяців запеклих суперечок лідери Конгресу Сполучених Штатів уклали угоду про фінансування уряду США до 30 вересня.
[SOURCE]Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Reuters.
Спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон та лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер оприлюднили угоду у своїх заявах.
Тепер законодавці мають ухвалити угоду до опівночі п'ятниці, яка є крайнім терміном для часткового закриття уряду. Першим завданням буде письмове оформлення угоди, що може зайняти кілька днів.
Як інформує Bloomberg, президент США Джо Байден заявив у вівторок, що він підпише пакет видатків як закон.
За даними агентства, сторони досягли угоди після того, як вирішили питання фінансування міністерства внутрішньої безпеки – останню перешкоду в багатотижневих переговорах.
Угода зокрема передбачає виділення приблизно 1,1 трильйона доларів на фінансування міністерств оборони, внутрішньої безпеки, Державного департаменту, фінансів, праці, охорони здоров'я та соціальних служб, а також освіти.
Раніше спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон заявив, що законопроєкт про додаткове фінансування Україні розглянуть, щойно буде вирішене питання з фінансуванням федерального уряду.
Днями Джонсон фактично погодився розблокувати рішення про допомогу Україні, але із суттєвими змінами – щоб це був проєкт від Палати представників і допомога у вигляді кредиту або ленд-лізу.
Також він допустив, що допомогу Україні і Ізраїлю все ж розділять на окремі проєкти. Будь-який новий проєкт повинен буде отримати достатньо голосів і в Палаті представників, і у Сенаті.
Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська заявив, що в уряді України готові погодитись на фіндопомогу від США в кредит, щоб прискорити її схвалення в Конгресі.