Британія та Іспанія заявили про "значний прогрес" щодо статусу Гібралтару після Brexit
Представники Лондона й Мадрида після переговорів у Брюсселі 12 квітня заявили про "значний прогрес" у досягненні угоди, яка дозволить забезпечити вільний рух товарів і людей між Гібралтаром та Іспанією після виходу Британії з ЄС.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
Зустріч на рівні міністрів закордонних справ Британії та Іспанії за участю віцепрезидента Європейської комісії Мароша Шефчовича й голови уряду Гібралтару Фабіана Пікардо стосувалась врегулювання статусу британської території після Brexit.
"Обговорення відбулись у конструктивній атмосфері, було досягнуто значного прогресу. Були узгоджені загальні політичні лінії, зокрема стосовно аеропорту, товарів і мобільності", – йдеться у спільній заяві сторін.
Сам Пікардо заявив журналістам, що сторони перебувають "на відстані витягнутої руки чи навіть зігнутої руки" від досягнення угоди. Переговори щодо неї, як очікується, продовжаться і в наступні тижні.
Як відомо, Британія та Іспанія сперечаються за контроль над Гібралтаром відтоді, як Лондон отримав його за Утрехтським договором 1713 року.
У 2020 році, після виходу Британії з Європейського Союзу, сторони досягли попередньої домовленості про вільний доступ для товарів і людей. Але остаточної угоди так і не було досягнуто.
Раніше в уряді Іспанії заявляли, що угода між Іспанією та Великою Британією щодо статусу Гібралтару після Brexit залежить від угоди щодо використання аеропорту.
Читайте також: Не лише острівна Британія: як Brexit вплинув на кордони в Європі.