ЗМІ: Німецькі компанії допомагають з будівництвом в окупованому РФ Маріуполі

Четвер, 4 квітня 2024, 09:18 - Андрій Синявський

УТОЧНЕННЯ. У цю новину додані виправлення через помилки у перекладі. У статті Tagesschau йдеться про використання продукції німецьких компаній Knauf та WKB Systems у проєктах в окупованому Маріуполі, а не про їхню безпосередню участь у будівельних роботах.

Німецький телеканал ARD провів розслідування, яке виявило, що продукція німецьких компаній використовується у будівництві в окупованому Росією Маріуполі, яке веде окупаційний режим.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Tagesschau.

Журналісти отримали свідчення й докази у вигляді фотографій та відео будівельних майданчиків у приазовському місті.

Зокрема, в їхньому розпорядженні опинилися фотографії будівельного майданчика з мішками Knauf, офіційний дилер якої публічно рекламує, що він побудував проєкт житлового будинку зі своїх будівельних матеріалів за дорученням Міністерства оборони Росії.

Knauf є лідером у виробництві гіпсу і вже давно має бізнес у Росії. Засновник компанії Ніколаус Кнауф понад два десятиліття був почесним консулом РФ.

Він зберіг цю посаду навіть після незаконної анексії Росією Криму, а в 2018 році все ще називав подальші санкції проти РФ "жахливими". За його словами, в Росії все ще працює 4 тисячі співробітників Knauf, а компанія генерує мільярдні прибутки.

Крім того, розслідувачі виявили на численних будівельних майданчиках бетонні блоки, загорнуті в зелену плівку, на якій є напис WKB Systems GmbH. Компанія, серед іншого, обладнує заводи з виробництва бетонних блоків.

Основним акціонером компанії є російський олігарх Віктор Бударін, який використовував свою німецьку компанію як постачальника для будівельної галузі в Росії. Проти нього не запроваджені санкції.

Митні дані, з якими ознайомилися журналісти, показують, що WKB Systems протягом кількох років постачала цілі установки для заводів з виробництва газобетонних блоків одній з російських компаній Бударіна – очевидно, тій самій, чию продукцію РФ використовує в Маріуполі.

Видання зазначає – попри те, що будівельні матеріали не підпадають під дію санкційних правил ЄС, німецькі компанії мусять виключити можливість будь-якого використання своєї продукції на користь російських військових.

Раніше журналіст суспільного мовника Німеччини ZDF Армін Кьорпер, який очолює московське бюро телеканалу, зняв репортаж з викривленою картиною про життя в окупованому Росією Маріуполі.

Перед цим на сюжет відреагував посол України в Німеччині Олексій Макеєв, додавши, що матеріал викликав різко негативну реакцію і серед багатьох знайомих німецьких експертів і журналістів, у тому числі колег Кьорпера з ZDF.

За його словами, українське посольство одразу сконтактувало з редакцією і там визнали помилку та запевнили у повазі до територіальної цілісності України.