Голову болгарської митниці підозрюють у відмиванні грошей
Болгарська прокуратура розпочала розслідування проти високопосадовців, включаючи нову керівницю митниці Петю Банкову та її заступницю Людмилу Маринову – справа стосується контрабанди, відмивання грошей і хабарництва.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.
Семеро осіб, включно з новою головою відомства та її заступницею, були заарештовані під час спільної операції болгарської прокуратури, нового Болгарського антикорупційного агентства та Державного агентства з національної безпеки.
Болгарська митниця є ключовою установою, яка контролює торгівлю на болгарсько-турецькому кордоні, найбільш завантаженому сухопутному зовнішньому кордоні ЄС. Через болгарський кордон проходить основна частина торгівлі ЄС продуктами харчування та іншими товарами з країнами Азії, а також один з основних транзитних маршрутів для наркотиків до ЄС.
Прокуратура розпочала обшуки в будинках, автомобілях та митних установах. Банкова заявляє, що вона є першою жертвою нового антикорупційного відомства, а її адвокат Аделіна Натіна підозрює політичний зв'язок з наркоторгівлею.
Болгарська митниця перехопила партію з 200 кг кокаїну у великому порту Бургаса 10 днів тому.
"Дані, які має Петя Банкова, свідчать про те, що наркогроші, вилучені в порту Бургаса, мали бути використані для купівлі виборів – ким саме, ми не маємо інформації. Навряд чи пані Банкова зможе продовжувати працювати на митниці, щоб розкрити цю злочинну схему", – сказала Натіна.
Європейська комісія критикує Болгарію за відсутність обвинувальних вироків за корупцію на високому рівні, при цьому зусилля болгарської влади часто закінчуються рейдами і арештами, але корумповані політики не обов'язково отримують тюремні терміни.
Політична відповідальність за управління болгарською митницею лежить на проєвропейській коаліції "Продовжуємо зміни" – "Демократична Болгарія", яка була частиною правлячої коаліції, що розпалася в Болгарії.
Прем'єр-міністр Ніколай Денков, який йде у відставку, заявив, що запросив у контррозвідки звіт про митний рейд, але отримав відмову, оскільки йому потрібен дозвіл прокуратури.
"Що ми знаємо, так це те, що з моменту призначення Петі Банкової в Болгарії відбулася рекордна кількість вилучень наркотиків. Важливо з'ясувати, що відбувається, щоб вона не зазнала нападів (з боку прокурорів) за виконання своєї роботи", – сказав він.
Денков зазначив, що ходить багато чуток про те, що контррозвідка покриває наркоторгівлю, і що саме митниця перехоплює наркотики, які проходять через Болгарію.
31 березня Болгарія та Румунія стали новими членами Шенгенської зони. Шенгенські правила застосовуватимуться в обох країнах-членах, включаючи видачу шенгенських віз, а контроль на внутрішніх повітряних та морських кордонах буде скасовано.
Денков назвав приєднання Болгарії до Шенгену найбільшим успіхом після вступу до ЄС.
Читайте також: Чи стане Болгарія знову проросійською? Пояснюємо, що несуть для країни дострокові вибори.