Колишні прем’єри Грузії розкритикували cпроби влади розігнати протести 

Середа, 1 травня 2024, 17:31 - Марія Ємець

Двоє колишніх прем’єр-міністрів Грузії розкритикували керівну партію за спробу розігнати акцію протесту проти ухвалення закону "Про прозорість іноземного впливу".

[SOURCE]Як пише "Європейська правда", про це повідомляє "Ехо Кавказу"

Георгій Гахарія, який був прем’єром від "Грузинської мрії" у 2019-2021 роках, а тепер перебуває в партії "За Грузію", назвав дії силовиків увечері 30 квітня "показово каральним насильством" проти мирних протестувальників з метою залякати їх.

"Іванішвілі протиставив мирним протестувальникам незаконну силу. Хтось пригадає мені 20 червня (2019 року, так звану "ніч Гаврилова" – Ред.). Мені не потрібно нагадувати. Я не ховався за поліцією", – заявив експрем’єр. 

Він закликав правоохоронців пам’ятати, що вони "складали присягу перед країною і громадянами, а не перед партією". 

Експрем’єр Георгій Квірікашвілі, який очолював уряд "Грузинської мрії" у 2015-2018 роках, також назвав дії поліції непропорційно жорсткими і такими, що "викликають асоціації з реальністю, що існувала до 2012 року", з якою, мовляв, боролась сама "Грузинська мрія".

Він назвав помилкою те, що влада "ставить знак рівності між усім Заходом і так званою "партією війни" та вважає "іноагентами" усі громадські організації, що отримують грантове фінансування, як і сприймає молодь, яка виходить на протести, як прихильників партії Саакашвілі "Єдиний національний рух".

"Стає все більш очевидно, що більшість молодих людей, які розцінюють даний проєкт і супровідну риторику "Мрії" як спробу встановити авторитарне правління, і проти яких вчора застосували непропорційно грубу силу, вийшли на вулиці не за закликом якоїсь політичної партії", – зауважив він.  

Нагадаємо, після подій під парламентом Грузії увечері 30 квітня Спеціальна слідча служба Грузії почала розслідування за фактом застосування надмірної сили щодо учасників мирного протесту.

У Європарламенті вже закликають забрати у Грузії статус кандидата на членство у ЄС у зв'язку з діями грузинської влади. 

Читайте також: Ілюзія євроінтеграції: чи вдасться грузинській владі розвернути зовнішній курс країни.