У Тбілісі приїхали очільники МЗС балтійських держав та Ісландії
У Тбілісі приїхали міністри закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та Ісландії, головною темою їхнього візиту є ситуація довкола скандального закону про "іноагентів".
Про це повідомляє "Новости-Грузия", пише "Європейська правда".
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, розповідаючи про приїзд, зазначив, що у Тбілісі "йде черговий бій за демократію, свободу та європейське майбутнє".
Landed in Tbilisi, where another battle for democracy, freedom
and European future is taking place. 🇬🇪🇪🇺
Follow this thread for updates 🧵👇 pic.twitter.com/LtROeRRc68Реклама:— Gabrielius Landsbergis🇱🇹 (@GLandsbergis) May 14, 2024
Очільник МЗС Естонії Маргус Тсахкна опублікував спільне фото міністрів.
And we have landed in #Georgia🇬🇪
— Margus Tsahkna (@Tsahkna) May 15, 2024
When times are challenging you can count on your friends. pic.twitter.com/0QzV5PsJ0a
Міністри планують зустрічі з президенткою Саломе Зурабішвілі, членами уряду, опозиційними політиками та активістами.
Перед цим у Грузії два дні перебувала делегація очільників комітетів закордонних справ шести країн ЄС, при цьому грузинські урядовці і топпосадовці парламенту відмовили їм у зустрічах.
Партія "Сила народу", утворена колишніми членами партії влади "Грузинська мрія", закликала уряд ігнорувати візити західних політиків та запропонувала навіть розглянути заборону на їхній в’їзд в країну.
Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії схвалив у фінальному третьому читанні скандальний проєкт "Про прозорість іноземного впливу", під парламентом поліція почала розганяти людей, сталися сутички й затримання. Перед тим депутати побилися під час дебатів.
Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії, який того ж дня був у Грузії, попередив про можливість санкцій проти грузинських посадовців за підрив демократії.
МЗС Британії заявило, що ухвалення парламентом Грузії закону про "іноагентів" і переслідування протестувальників суперечить євроатлантичним прагненням Грузії.
А у Кремлі назвали критику закону західними партнерами Грузії "втручанням у її внутрішні справи" та підкреслили, що Москва, мовляв, не робить цього.
Дивіться також відео "ЄвроПравди": Грузія продовжить опір. Чи вдасться протестам врятувати європейський курс Тбілісі?