Затриману в Угорщині італійку помістять під домашній арешт у Будапешті
Угорський апеляційний суд у середу задовольнив прохання італійської антифашистської активістки про переведення її з в'язниці під домашній арешт в Будапешті в очікуванні суду.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AP.
Суд задовольнив прохання Іларії Саліс після сплати застави у розмірі близько 40 000 євро. Саліс зможе залишати домашній арешт лише за спеціальним дозволом суду і перебуватиме під наглядом електронного браслета, додали в суді.
Апеляція була подана адвокатами Саліс наприкінці березня після того, як суддя відмовив їй у домашньому арешті як в Угорщині, так і в Італії.
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні висловив задоволення рішенням угорського суду, оголосивши його під час години запитань до уряду в нижній палаті парламенту.
39-річна вчителька італійської мови була заарештована в угорській столиці минулого року після того, як її запідозрили в причетності до нападів на учасників святкування Дня пам'яті Угорщини.
Ця подія відбувається щороку 11 лютого. Ультраправі активісти відзначають невдалу спробу нацистських і союзних угорських солдатів прорватися з Будапешта під час облоги міста Червоною армією в 1945 році.
Саліс, яка зараз балотується на виборах до Європейського парламенту 8-9 червня від Альянсу зелених і лівих (AVS), звинувачують у замаху на вбивство за те, що вона нібито була частиною групи антифашистів, які напали на людей, які, на їхню думку, були пов'язані з ультраправим "Днем честі".
Жінку кілька разів приводили до суду на ланцюгу зі скованими руками і щиколотками, що викликало шок в Італії, хоча Будапешт заявив, що це стандартна процедура для його ув'язнених.
Угорський прокурор запросив для Саліс термін ув'язнення в 11 років, але батько Саліс заявив, що їй загрожує до 24 років ув'язнення за звинуваченням у замаху на вбивство.
Уряд Угорщини неодноразово захищав своє ставлення до італійської активістки, яку утримують у в'язниці, після того, як її зображення у кайданах і ланцюгах також викликало офіційні протести з боку італійського уряду.