У Єврокомісії пояснили, як ЄС може забрати статус кандидата в Грузії
У Єврокомісії пояснили процедуру, за якою у Грузії теоретично можуть забрати кандидатський статус на вступ до ЄС через ухвалення резонансного закону про "іноагентів".
Про це на брифінгу в Брюсселі у вівторок говорив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, повідомляє "Європейська правда".
Стано пояснив, що для ухвалення такого рішення потрібна одностайність усіх-держав членів, а також – відповідна пропозиція, подана Європейською комісією.
"Будь-які рішення, що стосуються процесу вступу, керуються та ухвалюються державами-членами за принципом одностайності. Іншими словами, ЄС – коли мова йде про шлях приєднання окремих країн-кандидатів – ухвалює рішення про кожен наступний крок у цьому процесі одноголосно", – сказав речник.
"Це відбувається на основі рекомендації Європейської комісії, а потім – на основі обговорень та рішень, які ухвалюють одноголосно країни-члени", – додав Стано.
Отже, якщо котрась із країн ЄС буде проти того, аби карати Грузію, то країну не зможуть позбавати кандидатського статусу. Глава угорського уряду Віктор Орбан є найближчим союзником чинної грузинської влади у ЄС.
У вівторок стало відомо, що понад 30 депутатів Європарламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії і главу дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля призупинити для Грузії статус кандидата на вступ в ЄС.
На думку депутатів Європарламенту, спроби змусити замовкнути мирних демонстрантів і застосувати силу у процесі прийняття російського аналога закону про "іноагентів" вийшли за межі дозволеного.
Нещодавно гендиректор директорату Єврокомісії з питань розширення Герт Ян Купман попередив грузинський уряд, що законопроєкт про "іноагентів" є неприйнятним і стане перешкодою для сподівань країни на вступ до ЄС, однак час змінити ситуацію все ще є.
Читайте також: Ілюзія євроінтеграції: чи вдасться грузинській владі розвернути зовнішній курс країни.