Партія влади Грузії планує створити список причетних до насильства
У Грузії політрада керівної партії "Грузинська мрія" ухвалила рішення створити базу даних, куди занесуть осіб, "причетних до насильства, погроз і шантажу", а також людей, які "публічно схвалюють подібні дії".
[SOURCE]Як пише "Європейська правда", про це заявив спікер парламенту Шалва Папуашвілі, повідомляє "Эхо Кавказа".
За словами посадовця, таку базу даних розмістять на спеціальному сайті, і вона буде "загальнодоступною й прозорою" для громадян Грузії.
"Проти цих осіб буде вжито всіх заходів, у межах Конституції й закону, щоб порушення закону, насильство та погрози не залишилися без реакції держави або суспільства", – зазначив Папуашвілі.
Спікер грузинського парламенту також заявив, що опозиційний "Національний рух" "розгорнув кампанію ненависті, погроз, шантажу, тиску як на окремих осіб, так і на членів їхніх сімей".
"Ми пам'ятаємо, наприклад, нещодавно активісти чинили тиск на спортсменів і артистів, на членів їхніх сімей, і це теж стало надбанням громадськості, що на них чинили тиск, щоб вони робили бажані заяви, публікувалися особисті дані різних людей", – додав він.
Ці слова Папуашвілі пролунали на тлі заяв противників закону про "іноагентів", зокрема учасників акцій протесту, про те, що їм дедалі частіше телефонують люди з невідомих номерів та з використанням нецензурної лексики вимагають обґрунтувати, чому закон, який просуває влада, поганий.
Користувачі соцмереж публікують записи подібних дзвінків, а багато коментаторів стверджують, що також зазнавали схожих словесних нападів з боку невідомих осіб, повідомляє "Эхо Кавказа".
Раніше повідомляли, що грузинські громадські організації збирають на суботу, 11 травня велику акцію протесту проти ухвалення закону про "іноагентів", яка може стати однією з найбільших за час протестів.
Парламент Грузії планує повернутися до розгляду ухваленого у двох читаннях проєкту "Про прозорість іноземного впливу" 13 травня, а фінальне голосування планують на 17 травня. У цей день в Грузії відзначають День святості родини, у зв’язку з чим проходять демонстрації вірян.
Також стало відомо, що посли ЄС у вівторок обговорювали наміри грузинської влади ухвалити скандальний проєкт закону про "іноагентів" і те, як це може вплинути на євроінтеграцію Грузії.
Понад 30 депутатів Європарламенту закликали призупинити для Грузії статус кандидата на вступ в ЄС.
У Єврокомісії пояснили, що для ухвалення такого рішення потрібна одностайність усіх держав-членів, а також – відповідна пропозиція, подана Європейською комісією.