Гренландія призупиняє участь у форумі країн Північної Європи через "дискримінацію"
Влада Гренландії – автономії у складі Данії – оголосила про призупинення участі у форматі Ради міністрів північних країн (Північної ради), поскаржившись на дискримінацію через відсутність запрошення на прийдешню зустріч.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
Голова уряду Гренландії Муте Егеде у відкритому листі до Швеції, яка наразі головує в Північній раді, поскаржився на відсутність запрошення на майбутню зустріч з питань зовнішньої політики і політики безпеки.
На цю зустріч запросили лише міністрів із Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції та Фінляндії, а також Німеччина, яка не є членом Північної ради. Жодна з автономних територій нордичного регіону – Гренландія, Фарерські острови та Аландські острови – не отримали запрошень.
"Я не можу продовжувати брати участь у заходах, де існує дискримінація між учасниками", – написав Егеде.
Він додав, що перегляне рішення про призупинення членства Гренландії в Північній раді, якщо вона дозволить їй "брати участь на рівних умовах з іншими державами-членами у всіх питаннях, зокрема питання зовнішньої, безпекової та оборонної політики".
Рішення ухвалене на тлі напружених відносин між Данією та Гренландією.
Острівна країна має власний прапор, мову, інституції та прем'єр-міністра, але залежить від данської дотації, яка становить понад половину бюджету, і не має автономії в питаннях оборони, правосуддя та зовнішньої політики.
На початку року група жінок корінного народу Гренландії подала до суду на Данію за примусову контрацепцію у 1960-70-х роках та вимагає загальної компенсації у розмірі майже 6,3 мільйона доларів.