У Франції – дострокові парламентські вибори, де можуть тріумфувати ультраправі
Громадяни Франції в неділю, 30 червня, голосують у першому турі дострокових парламентських виборів, які можуть привести до влади перший з часів Другої світової війни ультраправий уряд.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Французький президент Емманюель Макрон несподівано оголосив дострокові парламентські вибори після поразки своєї партії на виборах до Європарламенту в червні. Виборчі дільниці у Франції відкриваються о 9:00 з Києвом і працюватимуть до 19:00 (у малих містах) та 21:00 (у великих містах). Після закриття останньої дільниці очікуються перші екзитполи.
Французи обиратимуть 577 депутатів Національної асамблеї – нижньої палати парламенту. У країні діє мажоритарна виборча система, згідно з якою кандидат перемагає лише в разі отримання абсолютної більшості голосів.
Якщо цього не відбувається, відбувається другий тур (у Франції він призначений на 7 липня). У ньому беруть участь усі кандидати, які в першому турі отримали голоси щонайменше 12,5% зареєстрованих виборців. Перемагає той, хто набере найбільше голосів.
Опитування громадської думки свідчать, що ультраправе "Національне об’єднання" впевнено лідирує з 33-36% голосів виборців, на другому місці – ліва коаліція " Новий народний фронт" з 28-31%. Центристський альянс Макрона може розраховувати на 20-23%.
Якщо "Національне об'єднання" здобуде абсолютну більшість у Національній асамблеї, у Франції вперше з 1990-х років може скластись ситуація, коли президент і уряд належать до різних політичних таборів.
Французькі ультраправі вже вимагали повернення французького внеску до бюджету ЄС, висловлювали незгоду з Євросоюзом щодо робочих місць та відкинули заклики Макрона до більшої єдності ЄС та проактивності в питаннях оборони.
Невизначеним лишається і ставлення "Нацоб’єднання" до російсько-української війни. Хоча зараз партія заявляє, що допоможе Україні захиститись від російських загарбників, вона також встановила червоні лінії, зокрема відмову від надання ракет дальнього радіусу дії.
Читайте також: Стрибок у невідоме: як дострокові вибори змінять Францію і як обійти загрози для України.