Влада Грузії вважає, що випереджає НАТО за рівнем розвитку демократії
Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі роздратовано відреагував на ухвалену на саміті Північноатлантичного Альянсу у Вашингтоні декларацію, в якій Грузія згадується лише раз.
Як повідомляє "Європейська правда", його слова цитує портал SOVA.news.
За словами Папуашвілі, з погляду "демократичного та інституційного розвитку" Грузія випереджає країни-члени НАТО.
Як приклад він навів рішення уряду партії влади "Грузинська мрія" надіслати контингент для підтримки місії Альянсу в Афганістані у 2015-2021 роках.
"Причому, порівняно із самими членами НАТО, ми були четвертими після США, Німеччини та Італії. Більше нічого не скажу про те, хто виконував завдання якої складності. Ми всі знаємо і пам'ятаємо історії та жертви наших героїчних солдатів", – додав він.
Грузинські ЗМІ раніше звернули увагу, що вперше за 16 років у підсумковому комюніке, ухваленому в рамках ювілейного 75-го саміту НАТО, Грузія згадується лише один раз – у заклику до Росії вивести свої війська "з Молдови та Грузії".
Відносини Грузії та Заходу в останні місяці різко погіршились, насамперед після ухвалення так званого закону про "іноагентів", який розкритикували через антидемократичність і подібність до російського.
Нещодавно посол ЄС у Грузії оголосив про замороження 30 млн євро на підтримку оборонного сектора Грузії, а США оголосили про перенесення на невизначений термін спільних військових навчань Noble Partner.