У Німеччині прагнуть полегшити доступ майбутнім лікарям з України до ринку праці
Уряд Німеччини зважує регуляторні зміни, щоб полегшити українським студентам-медикам можливість продовжити навчання і стати лікарями в країні.
Про це йдеться у відповіді Міністерства охорони здоров’я Німеччини, яку наводить Zeit, повідомляє "Європейська правда".
За даними МОЗ, наразі федеральний уряд розглядає законодавчу поправку, яка дозволить українським лікарям, які не завершили медичну освіту, продовжити навчання в Німеччині.
Однак це не торкнеться лікарів, які вже завершили навчання.
У відомстві також додали, що для видачі професійних ліцензій владі федеральних земель не потрібно жодних законодавчих змін з боку федерального уряду.
Це було зроблено у відповідь на вимоги державних посадовців і дані газети Welt am Sonntag, яка виявила, що понад 1400 українських лікарів, які переїхали до Німеччини після повномасштабного російського вторгнення в їхню країну, все ще чекають на отримання ліцензії, щоб вести практику.
Щонайменше 1 674 українські лікарі, які втекли з країни, подали заявки на отримання ліцензії на практику в Німеччині з лютого 2022 року.
Лише 187 заявок були схвалені, тоді як 1 402 все ще перебувають на стадії розгляду.
Час очікування на отримання ліцензії є довгим не лише для українців.
Лікарям з інших країн, які не входять до Європейського Союзу, зазвичай потрібно від 15 місяців до трьох років, щоб отримати ліцензію на медичну практику.
За офіційними даними, серед понад мільйона українців у Німеччині людьми працездатного віку є понад 800 тисяч, з них працюють приблизно чверть.
У червні голова баварської опозиційної партії ХСС у Бундестазі Александер Добріндт закликав висилати безробітних українських біженців з Німеччини, що розкритикували партії федеральної коаліції.