У ЄС обговорили опції, як гарантувати $50 млрд кредиту від росактивів для України
Європейська комісія у п’ятницю, 13 вересня, представила державам-членам варіанти продовження терміну дії санкційного режиму проти Росії, щоб розблокувати угоду щодо використання заморожених російських активів на користь України.
[SOURCE]Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.
Пропозиція Єврокомісії пов’язана з планом країн "Групи семи" надати Україні 50 мільярдів доларів кредиту за рахунок заморожених росактивів і покликана гарантувати, що ці активи не будуть розморожені, доки Росія не погодиться виплатити репарації сама.
Виконавчий орган ЄС запропонував постійним представникам держав-членів три варіанти подальших дій.
Перший передбачає заморожування активів Росії на п'ять років, але з можливістю перегляду кожні 12 місяців та затвердженням кваліфікованою більшістю держав-членів. Другий – одностайне продовження заморожування кожні 36 місяців. Третій варіант передбачає продовження всіх санкцій проти Рона 36 місяців.
Більшість послів ЄС під час п'ятничної зустрічі були відкриті до запропонованих варіантів, але деякі з них висловили застереження. Серед іншого, Бельгія нагадала про потенційний ризик позовів проти депозитарію Euroclear на її території, де заморожена більша частина росактивів.
А Франція наполягала, що частина фінансування для України має бути спрямована на військові витрати.
Обговорення питання про подальше замороження активів Росії, ймовірно, буде включене до порядку денного зустрічі лідерів ЄС у середині жовтня в Брюсселі, пише Euractiv.
У Євросоюзі хочуть ухвалити угоду до виборів у США в листопаді, аби не було невизначеності щодо долі фінансової допомоги для України.
Нагадаємо, лідери "Групи семи" на саміті в червні дали політичну згоду на використання надприбутків від заморожених російських активів у їхніх юрисдикціях, а саме приблизно 50 мільярдів доларів на рік.
Як очікується, на Європейський Союз припаде більшість кредиту, який нададуть Україні за рахунок росактивів.