У Польщі заявляють про збільшення спроб нелегальних перетинів кордону з боку Білорусі
Впродовж останніх тижнів кількість спроб нелегально перетнути польсько-білоруський кордон збільшилася.
Про це заявив віцепрем'єр-міністр Владислав Косіняк-Камиш, пише RMF24, передає "Європейська правда".
Під час брифінгу для співробітників та військових, задіяних в операції "Безпечне Підляшшя", Косіняк-Камиш заявив – ситуація на польсько-білоруському кордоні серйозна.
"Тиск на польсько-білоруському кордоні збільшився за останні тижні, ситуація серйозна", – зазначив він.
Очільник Міністерства оборони країни розповів, що до операції, яка пов’язана з убезпеченням східного кордону Польщі залучено 17 тисяч військових.
За його словами, тиск на кордоні збільшився за останні тижні. Після липня і серпня, які були відносно спокійними місяцями, вересень приніс збільшення кількості нелегальних перетинів кордону.
Він зазначив, що за перший місяць осені було зафіксовано понад 2 500 спроб незаконного перетину кордону, а за останні дев'ять місяців – понад 26 тисяч.
"Це стільки ж, скільки за весь 2023 рік", – додав очільник Міноборони.
Своєю чергою польський віцепрем’єр оголосив про більшу інтеграцію служб, залучених до операції, включаючи армію, прикордонників і поліцію.
"Тільки так ми зможемо захистити наш кордон", – акцентував він.
Як відомо, на південному заході Польщі триває операція "Фенікс", мета якої – відбудова та очищення територій, що постраждали від повеней.
Водночас операція польської армії "Безпечне Підляшшя" із захисту державного кордону триває вже багато місяців й до неї не залучені військові, які перебувають на кордоні країни, заявив глава Міністерства оборони.
Нагадаємо, 11 вересня глава Міністерства внутрішніх справ Польщі підписав указ, який продовжує дію буферної зони на кордоні з Білоруссю ще на 90 днів.
Як відомо, заборона на перебування на певній території в буферній зоні діє з 13 червня 2024 року. Вона набула чинності після сплеску спроб мігрантів перетнути кордон і низки насильницьких інцидентів, один з яких призвів до загибелі військовослужбовця.
А самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко нещодавно заявив, що Мінськ не буде перешкоджати потрапити до ЄС зацікавленим у цьому мігрантам, та дав зрозуміти, що це його відповідь на європейські санкції.
Читайте також на цю тему: Мігранти, що розкололи Польщу: чому нова влада зберегла політику попередників