У Лондоні поліція посилено стежила за паралельними маршами щодо питань міграції

Неділя, 27 жовтня 2024, 09:48 - Уляна Кричковська

Антимігрантські протестувальники та антирасистські демонстранти провели в суботу, 26 жовтня, у Лондоні великі мітинги, які пройшли мирно на тлі посиленої поліцейської операції, спрямованої на запобігання сутичкам між ворогуючими групами.

[SOURCE]Про це повідомило агентство Reuters, передає "Європейська правда".

Як розповіли журналісти, кілька тисяч людей долучилися до націоналістичного мітингу "Об'єднаймо Королівство" біля парламенту, організованого антимігрантським і антимусульманським активістом Стівеном Якслі-Ленноном, відомим під псевдонімом Томмі Робінсон.

Фото: Reuters
Фото: Reuters
Фото: Reuters

Неподалік також відбувся контрпротест антирасистських кампаній і профспілкових активістів, учасники якого несли плакати з написами "Ласкаво просимо, біженці!" і "Розгромити ультраправих!".

Поліцейські були стягнуті з усієї країни, щоб запобігти можливим заворушенням. Водночас, лондонська поліція заявила, що в день Х було здійснено лише кілька арештів. 

Як зазначили журналісти, праві протестувальники, які вийшли на марш у суботу, називають себе "патріотами" і заявляють, що Британія перебуває під загрозою мігрантів та ісламізації.

Фото: Reuters
Фото: Reuters
Фото: Reuters

Якслі-Леннон, якого деякі ЗМІ та політики звинувачують у розпалюванні напруженості, що призвела до липневих заворушень, не був присутній на марші, оскільки перебуває під вартою в очікуванні судового слухання у справі про неповагу до суду, яке відбудеться в понеділок.

Фото: Reuters

Агентсво зауважило, що у п'ятницю йому також було пред'явлено звинувачення в тероризмі за те, що він не надав пін-код свого мобільного телефону, коли залишав Британію в липні.

Суботні протести відбулися після того, як офіційні дані показали, що кількість шукачів притулку, які цього року перетнули Ла-Манш з Європи на невеликих човнах – проблема, яка обурила багатьох британців, – досягла 29 578 осіб, що більше, ніж за весь 2023 рік.

Нагадаємо, вліту у Британії розпочалась хвиля заворушень після резонансного нападу з ножем на танцювальний клас в Саутпорті поблизу Ліверпуля, в результаті якого троє малих дівчат загинули і ще близько 10 дітей і дорослих отримали поранення.

Безлади з антиіммігрантськими гаслами спровокували неправдиві чутки про те, що нападник-підліток нібито нещодавно прибув у країну як шукач притулку і є мусульманином. 

Розкриття особи хлопця, який насправді родом з Руанди і народився у Британії, не допомогло заспокоїти ситуацію.   

В уряді пообіцяли жорсткі заходи проти учасників безладів та заявили, що створюють 500 додаткових місць у в’язницях

Детальніше про протести у Британії читайте у статті Заворушення з російським слідом: як фейк щодо масового вбивства дітей "розпалив" Британію.