У Польщі хочуть притягти до відповідальності ексміністра оборони Мацеревича
У Польщі у середу, 30 жовтня, опублікували попередні висновки спеціальної комісії з розслідування російського та білоруського впливу, в яких ішлось про притягнення до відповідальності ексміністра оборони Антонія Мацеревича.
[SOURCE]Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство АР.
Голова Агентства внутрішньої безпеки Польщі генерал Ярослав Стружик, який очолює комісію, представив перші незасекречені висновки її розслідування.
Згідно з ними, деякі рішення колишнього уряду попередньої партії влади "Право і справедливість" розглядаються як такі, що потенційно можуть зашкодити інтересам Польщі.
Стружик сказав, що деякі з документів, які розглянула комісія, свідчать про існування "прямого впливу" з боку Росії, не надавши подальших подробиць. Він сказав, що багато документів залишаються засекреченими.
Окремо він зупинився на Антонію Мацеревичу, міністру оборони Польщі в 2015-2018 роках, який без будь-якого аналізу або консультацій скасував плани закупівлі семи літаків-заправників для польських винищувачів F-16, тим самим скоротивши час їхнього перебування в повітрі і знизивши їхню обороноздатність.
Комісія виснувала, що рішення було продиктоване "особистою неприязню Мацеревича до партнерів в ЄС", і назвала його "дипломатичною зрадою".
Стружик анонсував, що справу ексміністра оборони Польщі передадуть до прокуратури, яка вирішить, чи вживати подальших заходів.
Комісія також звинуватила Мацеревича в тому, що він завдав шкоди операціям польських спецслужб і розвідки, закривши 10 із 15 їхніх регіональних представництв у 2017 році.
Додатково Стружик заявив, що комісія не знайшла жодних ознак того, що попередній польський уряд проводив дискусії або ухвалював оборонні рішення у відповідь на попередження США про те, що Росія готується напасти на сусідню Україну.
Нагадаємо, комісія з розслідування російського та білоруського впливу у 2004-2024 роках, ініційована урядом Дональда Туска, почала роботу у червні.
Слід зазначити, що попередники уряду Туска при владі, партія "Право і справедливість", також створювали комісію з розслідування російського впливу, яку критикували, в тому числі в ЄС, як спрямовану проти опозиції. Ініціативу навіть називали lex Tusk.