Меркель вважає, що Путін не хотів нападати на Україну, коли прийшов до влади 

Новини — П'ятниця, 22 листопада 2024, 14:50 —

Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає, що лідер РФ Владімір Путін на початку свого президентства не мав наміру напасти на Україну, а його план окреслився з роками, у тому числі з огляду на поведінку Заходу. 

Про це Меркель сказала в інтерв’ю виданню Spiegel з нагоди виходу її мемуарів, повідомляє "Європейська правда".

Меркель відповідала на запитання про те, чи у Путіна від самого початку був план агресії, чи російський лідер радикалізувався поступово. На думку Меркель, Путін завжди мав диктаторські риси, і його самовпевненість часто дратувала її.

"Але я не вірю, що коли він прийшов до влади у 2000 році, він вже планував одного дня напасти на Україну. Скоріше, це розвиток подій, в якому ми на Заході також повинні запитати себе, чи завжди ми все робили правильно", – зауважила колишня канцлерка.

Реклама:

Вона сказала, що не має однозначної відповіді на питання про те, чи робив Захід "усе правильно". Але було б краще, якби єдність Заходу була більшою. "Ми не були настільки сильними, наскільки могли б бути", – визнала Меркель.

При цьому вона відкинула критику того, що сама безпосередньо завадила прокладанню шляху для вступу України до НАТО в Бухаресті у 2008 році.

"У Бухаресті йшлося про ухвалення плану дій щодо НАТО для України і Грузії як кандидатів на членство. Я вважала, що це була політика, заснована на принципі надії, яка не враховувала час, що пройде після ухвалення плану дій до членства в НАТО, а це можуть бути роки. Путін не прийняв би цей проміжний статус як стримувальний фактор, нічого не роблячи", – заявила Меркель. 

У своїх мемуарах Меркель пояснила свої дії з гальмування намірів України вступити до НАТО.

Також вона описала труднощі під час спілкування з Дональдом Трампом і назвала його людиною, що зачарована авторитарними лідерами, зокрема й Путіним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: