У ЄС вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС вшановують пам’ять жертв Голодомору на території України 1932-1933 років.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на їхні дописи в X (Twitter).
Президентка Європарламенту Роберта Метсола заявила, що у суботу, 23 листопада, Європа "приєднується до народу України, щоб згадати та віддати шану мільйонам жертв Голодомору".
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що у цей день його думки " з цим геноцидом і війною, що триває в цій країні".
"Сьогодні ми згадуємо Голодомор, знищення голодом понад 6 мільйонів людей в Україні між 1932 і 1933 роками за наказом Сталіна", – написав він.
Очільниця МЗС Латвії Байба Браже нагадала, що країна визнала Голодомор геноцидом у 2008 році. Вона зазначила, що наразі Росія продовжує те, що почала 91 рік тому – "намагається стерти українську націю з лиця землі".
"Тоді за допомогою штучного голоду, сьогодні – ракетами, снарядами, бомбами, вбивствами, зґвалтуваннями, атаками на порти, енергетичні об'єкти", – зазначила Браже.
Міністерство закоронних справ Чехії також вшанувало пам’ять жертв.
"Український спротив не зламали тоді – і російські агресори не переможуть сьогодні. Нині Україна має вірних друзів, що підтримають її усіма способами", – зазначили у відомстві.
On the Day of Remembrance of the Holodomor Victims, we pay tribute to millions of Ukrainians that Stalin and his regime killed by hunger. The Kremlin tried to break the spine of our nation, eliminate entire generations. This horrible crime has no statute of limitations. pic.twitter.com/lfo0rEAcFR
– Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) November 23, 2024
На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українського народу парламенти близько трьох десятків країн світу, а також Європейський парламент і Парламентська асамблея Ради Європи.
У вересні парламент Швейцарії визнав Голодомор 1932-1933 років актом геноциду.