ЗМІ пишуть про напруженість між Зеленським і Байденом через питання мобілізації
Суперечки довкола кількісних показників мобілізації та мобілізаційного віку призвели до напруженості у відносинах між президентами України і США.
Про це йдеться у публікації британського The Telegraph, пише "Європейська правда".
Суперечку довкола мобілізації характеризують як одну з найгостріших з усіх, що були між Києвом і Вашингтоном на попередніх етапах війни.
Останніми тижнями від США лунають публічні й непублічні заклики до України знижувати мобілізаційний вік до 18 років, з аргументом, що нестача особового складу на фронті стає критичною і саме через це Росії вдається забезпечувати просування на сході, а після зміни влади у Білому домі Трамп може згорнути військову допомогу Україні.
Зокрема, держсекретар Ентоні Блінкен під час поїздки до Брюсселя на міністерську зустріч НАТО зауважив, що для утримання фронту потрібні не лише фінансування і боєприпаси, а й люди. "Багато хто з нас вважає, що необхідно залучати до бойових дій молодших людей. Зараз 18-25-річні не воюють", – коментував він.
У нещодавній заяві Зеленського про його слова Трампу, що "Путін боїться лише його і, можливо, Китаю" та коментарі, що найпершим пріоритетом має бути зброя і зниження військового потенціалу Росії, а не мобілізаційного віку в Україні, побачили безпрецедентний випад проти Байдена.
Для контексту у матеріалі пояснюють, що через вікову структуру населення в Україні група 18-25 річних є набагато менш численною, порівняно зі старшими поколіннями, тож у цьому бачать небезпеку для демографії у майбутньому, та що мобілізаційний вік вже понизили з 27 до 25 років.
Як повідомляли, США мають намір передати Україні максимально дозволений бюджетом обсяг допомоги, вибравши передбачений 61 млрд доларів "до останнього центу" до завершення каденції Байдена.