Блінкен: Створення Іраном ядерної зброї не є неминучим
Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи іранську ядерну програму, заявив, що в обраного президента Дональда Трампа є вікно для переговорів, а також зазначив, що розробка ядерної зброї Тегераном не є неминучою.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AFP.
Блінкен визнав, що Іран може більш серйозно розглядати можливість створення ядерної зброї після військових невдач у регіоні.
За останній рік ізраїльські військові завдали ударів по іранських системах ППО і послабили ліванську "Хезболлу", а у Сирії був повалений режим Башара Асада.
"Я не думаю, що поява ядерної зброї (в Ірану – Ред.) неминуча", – сказав Блінкен.
За його словами, у міру того як "вони втрачають різні лінії оборони, звичайно, ви побачите більше думок про це".
Але держсекретар США сказав, що Іран усвідомлює наслідки отримання ядерної зброї.
"Я думаю, що є перспектива переговорів", – додав він.
У свій перший термін Трамп вивів Сполучені Штати з ядерної угоди з Тегераном, укладеної в 2015 році за колишнього президента Барака Обами, а потім запровадив масштабні санкції.
"Минулого разу президент Трамп, виходячи з угоди, сказав, що хоче, як він висловився, кращої, сильнішої угоди. Що ж, добре", – сказав Блінкен.
Він сказав, що жодна адміністрація США не дозволить Ірану отримати ядерну зброю.
"Так чи інакше, я переконаний, що, як наша адміністрація проводила таку політику, так і наступна адміністрація буде її проводити", – зазначив він щодо запобігання розробці Іраном ядерної зброї.
Раніше газета The Wall Street Journal писала, що у Трампа думають над авіаударами по Ірану, щоб зупинити ядерну програму.
Чотири особи, знайомі з планами, розповіли, що в ході дискусій, в тому числі під час деяких переговорів з Трампом, з'явилися два широкі варіанти.
Один з них передбачає посилення військового тиску шляхом відправки більшої кількості американських військ, військових літаків і кораблів на Близький Схід. США також можуть продати Ізраїлю сучасну зброю, щоб вивести з ладу іранські ядерні об'єкти.
Альтернативний шлях полягає в тому, щоб спробувати використати загрозу військової сили, особливо в поєднанні з американськими санкціями, щоб змусити Тегеран погодитися на дипломатичне врегулювання.