Радник Байдена: Конкуренти і супротивники Америки зараз слабші, ніж були раніше
Радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що вважає, що адміністрація Байдена залишає обраному президенту Дональду Трампу дуже сильні позиції на глобальному рівні.
[SOURCE]Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico.
Радник з питань національної безпеки, який незабаром піде у відставку, каже, що за останні чотири роки американська позиція помітно покращилася.
"Я думаю, що ми передаємо дуже сильну руку Сполучених Штатів з точки зору нашої національної могутності, з точки зору міцності наших альянсів і з точки зору ключового моменту, про який ви говорили у своїй вступній заяві, а саме, що конкуренти і супротивники Америки слабкіші і перебувають під більшим тиском, ніж вони були", – сказав Салліван.
Він додав: "Я пишаюся тим, що ми передаємо".
За словами Саллівана, одна з важливих ідей, в якій американська позиція покращилася за останні чотири роки, – це військова готовність.
"Оборонно-промислова база Америки була в неймовірно ослабленому стані", – сказав він, зазначивши, що цей занепад "тривав 40 років".
Каденція президента Джо Байдена була відзначена низкою міжнародних криз, включаючи російське вторгнення в Україну в 2022 році, вторгнення ХАМАС в Ізраїль, що призвело до війни між Ізраїлем і ХАМАСом у 2023 році, і повалення диктатури в Сирії на початку цього місяця.
Обговорюючи конкретні міжнародні ситуації, Салліван сказав, що найбільш тривожним аспектом падіння сирійського лідера Башара Асада є потенційна можливість відродження ІДІЛ. Він також сказав, що хоча Іран в останні місяці здається ослабленим через поразки, яких зазнали його союзники в Сирії і Лівані, Іран може завдати удару у відповідь.
Салліван застеріг, що коли відбувається щось хороше, "часто за рогом ховається щось погане".
Російсько-українська війна триває. Салліван, якого на цій посаді має замінити представник Майкл Волц, закликав Трампа продовжувати тиск на Росію, який президент Джо Байден застосовує до режиму Путіна з початку війни в Україні.
"Нам потрібні важелі впливу, досягти справедливої угоди між Росією та Україною. І цим важелем є подальша військова підтримка України", – сказав Салліван.
Салліван скептично поставився до того, що адміністрація Трампа може укласти якусь "велику угоду" з Китаєм, щоб вирішити всі болючі питання в американо-китайських відносинах, але не бачить причин, чому не може бути стабільності і прогресу.
Він також сказав, що ослаблення супротивників, таких як Росія та Іран, може створити для Трампа можливість досягти дипломатичного прориву, особливо з огляду на схильність Трампа до непередбачуваних кроків.
"Він готовий робити речі, які є неочікуваними", – сказав Салліван про Трампа.
Як повідомлялося, команда новообраного президента США Дональда Трампа з національної безпеки провела обговорення з Білим домом та представниками України для пошуку шляхів "припинення війни" з Росією.
Трамп заявив у неділю, що правитель Росії Владімір Путін висловив бажання зустрітися з ним якнайшвидше, щоб обговорити війну в Україні.