Президентка Грузії: Є два шляхи подолання кризи, один з них – руйнування режиму
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що для подолання кризи в країні є два шляхи: компроміс із партією влади "Грузинська мрія" та руйнування керівного режиму.
Про це, як пише "Європейська правда" з посиланням на видання Sova, Зурабішвілі сказала у відеозверненні в понеділок.
Зурабішвілі повідомила, що у майбутньому буде створено раду, мандат якої полягатиме в підготовці нових виборів. Відповідні документи найближчим часом підготує опозиція.
"У цієї ради буде один мандат – підготовка нових виборів… Ці нові вибори будуть дійсно новими, можливо, з'являться нові сили. Ми маємо бути готові до всього цього", – зазначила вона.
Президентка також заявила, що для подолання кризи в країні є два шляхи: діалог і компроміс із керівною "Грузинською мрією" та руйнування режиму до виборів.
Вона зазначила, що якщо до 29-го грудня не буде компромісного діалогу, то країна прийде до виборів шляхом руйнування режиму "Грузинської мрії". Зурабішвілі повторила, що готова зустрітися з почесним головою "Грузинської мрії" Бідзіною Іванішвілі, і що діалог треба вести з нею.
"Діалог із цих питань має вестися зі мною, як із посередником, і з тими, хто брав участь у цих виборах… А з іншого боку повинен бути Іванішвілі й кілька призначених ним представників його партії", – сказала Зурабішвілі.
"Якщо до 29-го числа цей компромісний діалог не буде досягнуто… то другий варіант – підійдемо до виборів шляхом руйнування цього режиму", – додала Зурабішвілі.
Вона зазначила, що "режим уже руйнується" – щодня до протесту приєднуються "нові верстви суспільства, нові посадовців і нові бізнесмени".
Нагадаємо, 14 грудня на виборах президента Грузії затвердили наступним президентом єдиного кандидата, висунутого партією влади, ексфутболіста Михеїла Кавелашвілі.
Саломе Зурабішвілі вважає голосування нелегітимним і не визнає його результати. Вона обіцяє залишатися на посаді, доки не будуть проведені справедливі парламентські вибори.
Прем’єр Грузії пригрозив Зурабішвілі тюрмою, якщо вона не залишить посаду.
Читайте також Editorial "Європейської правди" про те, чому Київ має якнайшвидше змінити політику щодо Грузії та чому не повинен визнавати нового президента Грузії.