Правозахисники звинувачують грузинських силовиків у нелюдському поводженні під час протестів

Вівторок, 3 грудня 2024, 08:25 - Уляна Кричковська

Вродовж чотирьох днів протестів у Тбілісі було зафіксовано "нелюдське" ставлення силовиків до демонстрантів: їх били, словесно принижували та погрожували насильницькими діями. 

Про це йдеться у звіті грузинського представництва правозахисної організації Transparency International, передає "Європейська правда".

Як зазначили правозахисники, під час протестів групи силовиків "проникали у натовп", "викрадали окремих людей" і затягували їх на свою територію, де "жорстоко били кулаками, ногами та кийками". 

В організації стверджують – "насильство з боку працівників поліції вчинялося демонстративно, перед камерами, і виглядало як акт покарання мітингувальників". 

"Внаслідок насильства з боку силовиків до 20 демонстрантам знадобилося лікування в лікарні", – йдеться у звіті.

Також, як зазначили правозахисники, вода, яку використовували водомети, містила хімічну речовину, яка викликала відчуття печіння в очах і утруднення дихання.

"Потреби у застосуванні зазначених спецзасобів не було", – акцентували в організації.

У звіті акцентують: багатьом затриманим було відмовлено у можливості зв’язатися з родичами та адвокатами. 

Організація стверджує, що Міністерство внутрішніх справ Грузії, діючи незаконно, приховувало місцеперебування затриманих, яких шукали у різних ізоляторах тимчасового тримання та відділеннях поліції по всій території країни.

Окрім цього, як зазначається, впродовж цих кількох днів було здійснено напади на понад 50 журналістів та операторів. У більшості постраждалих виявили синці та травми обличчя, зокрема переломи носів та щелеп. 

У ще одному повідомленні організації зазначається, що у всіх, хто наразі перебуває у лікарні, діагностовано струс мозку, численні гематоми, їм важко пересуватися та говорити.

Як відомо, впродовж кількох днів у Грузії тривають протести проти партії влади "Грузинська мрія", спровоковані заявою влади про припинення процесу євроінтеграції до 2028 року.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе після розгону багатотисячного протесту заявив, що в країні не буде реалізований "сценарій Майдану". Акція в ніч на 2 грудня закінчилася розгоном із затриманнями. 

Читайте статтю: Тбілісі розпочинає революцію: що може забезпечити перемогу прозахідних протестів у Грузії