Азербайджан розгнівався на західних дипломатів за заклик звільнити з в’язниць правозахисників
Азербайджан звинуватив західних дипломатів у неприпустимому втручанні в його судову систему після того, як вони закликали звільнити ув'язнених правозахисників.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Низка дипломатів напередодні ввечері заявили, що ситуація з правами і свободою слова в Азербайджані погіршилася за останній рік.
Зокрема, посол США в Азербайджані Марк Ліббі зачитав список імен затриманих в країні осіб, яких він назвав "людьми, що борються за права людини на своїй прекрасній батьківщині".
"Я закликаю азербайджанську владу звільнити цих та всіх інших несправедливо заарештованих і виконати свої міжнародні зобов'язання в галузі прав людини", – сказав він.
З подібними заявами виступили посли Великої Британії, Швейцарії та ЄС.
Міністерство закордонних справ Азербайджану відреагувало на цю заяву пізно ввечері: "Ці заяви є відкритою спробою підірвати незалежну судову систему Азербайджану".
У відомстві додали, що "втручання в хід розслідування є неприйнятним, а втручання в судовий процес суперечить принципу верховенства права".
У середу в Азербайджані помістили в СІЗО на чотири місяці правозахисника Руфата Сафарова.
Його адвокат повідомив Reuters, що Сафаров не визнав себе винним у бакинському суді за звинуваченнями у шахрайстві та хуліганстві і має намір подати апеляцію.
До того Сафаров відсидів три роки у в'язниці за звинуваченням у хабарництві, після чого був помилуваний Алієвим і вийшов на волю у 2019 році. За повідомленнями ЗМІ, він мав виїхати днями до Сполучених Штатів, щоб отримати нагороду за захист прав людини.
Нагадаємо, у жовтні Європарламент ухвалив резолюцію, в якій згадували постійні порушення прав людини в Азербайджані та побоювання, що збільшення імпорту газу з Азербайджану до ЄС може бути компенсоване імпортом російського газу з боку Баку.
Вони також закликали покласти край залежності ЄС від експорту газу з Азербайджану.
У відповідь Міністерство закордонних справ Азербайджану викликало голову представництва ЄС Петера Міхалка та висловило йому протест через ухвалену резолюцію.
Читайте також про те, як Азербайджан усе більше віддаляється від Ради Європи.