Зеленський планує зателефонувати Байдену, аби поспілкуватися про запрошення України в НАТО
Президент Володимир Зеленський планує зателефонувати чинному президенту США Джо Байдену, щоб обговорити питання запрошення України до НАТО.
Про це він сказав журналістам за підсумками зустрічі з кандидатом у канцлери Німеччини Фрідріхом Мерцом у Києві, повідомляє Укрінформ, передає "Європейська правда".
Коментуючи питання щодо запрошення України в НАТО, Зеленський заявив, що це складно обговорювати із новообраним американським президентом Дональдом Трампом, адже він ще не в Білому домі й не має всіх юридичних прав.
Відтак, український президент анонсував плани зателефонувати Байдену "найближчим часом".
"Я збираюся, до речі, подзвонити найближчим часом президенту Байдену, якщо в нього буде така можливість, поговорити зі мною і підняти саме питання щодо запрошення в НАТО, бо він зараз є діючим президентом Сполучених Штатів і від його позиції багато залежить. І немає сенсу обговорювати з президентом Трампом те, що, поки сьогодні він ще не в Білому домі, від нього не залежить", – заявив він.
Також він подякував за останній пакет допомоги Україні від США.
"Це серйозна підтримка. Для нас це дуже важливо. І ми говорили про те, що навіть якщо буде така пауза, поки України немає в НАТО, і навіть якщо б у нас було запрошення і ми не були в НАТО, і буде така пауза, що буде в цей час? Хто нам гарантує якусь безпеку?" – зазначив він.
Зеленський зазначив, що варто "подумати й попрацювати над позицією" президента Франції Емманюеля Макрона.
"Пам'ятаєте, він пропонував, щоб якась частина військ тієї чи іншої країни була присутня на якихось територіях України, які б гарантували нам безпеку, поки Україна не в НАТО? Але ми повинні мати до цього чітке розуміння, коли Україна буде в ЄС і коли Україна буде в НАТО", – додав Зеленський.
Нагадаємо, раніше українська влада відмовилася від можливих гарантій безпеки, які є альтернативними членству у НАТО.
Водночас Київ наголошує, що не наполягає на своєму невідкладному вступі в НАТО, зважаючи на позицію окремих держав-членів.
Читайте також: Гарантії НАТО для України. Як Київ змінив позицію у відносинах з Альянсом та чому це сталося.