Палата представників США підтримала санкції проти Міжнародного кримінального суду
У четвер Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про введення санкцій проти посадових осіб Міжнародного кримінального суду (МКС) – у відповідь на видачу судом ордера на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє CNN.
Законодавство закликає "найрішучішим чином засуджувати ордери на арешт ізраїльських посадовців". Документ передбачає санкції щодо суду за "будь-які спроби розслідувати, заарештувати, затримати або переслідувати будь-яку особу, що перебуває під захистом Сполучених Штатів та їхніх союзників". Санкції включають заборону на операції з американською власністю, а також блокування та анулювання віз.
Минулого року МКС видав ордери на арешт Нетаньягу, колишнього міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта та високопосадовця ХАМАС, звинувативши їх у воєнних злочинах під час і після нападу на Ізраїль під проводом ХАМАС 7 жовтня 2023 року.
Переслідування МКС Нетаньягу викликало негативну реакцію з боку республіканців і демократів у Конгресі. Очікується, що далі законопроєктом займеться Сенат, очолюваний Республіканською партією.
У Конгресі зберігається широка двопартійна підтримка військової допомоги Ізраїлю з боку США, але пильна увага до підтримки США війни Ізраїлю проти ХАМАС посилилася в міру загострення гуманітарної кризи в Газі. Це питання стало причиною розколу в Демократичній партії, оскільки прогресисти дуже критично ставляться до ізраїльського уряду.
Нетаньягу назвав рішення МКС антисемітським, а звинувачення суду – "абсурдними і неправдивими". Найближчі союзники Ізраїлю, в тому числі США, також засудили ордери на арешт. США заявили, що "принципово відкидають" рішення МКС.
Своєю чергою угорський прем'єр Віктор Орбан пообіцяв не виконувати ордери на арешт, а в Британії відмовились повідомляти, чи планують арештовувати Нетаньягу.
Читайте статтю "ЄвроПравди" про те, чому ордер МКС на арешт прем’єра Нетаньягу б’є також по Україні.