В Естонії поки не бачать прямої військової загрози з боку Росії

Новини — Середа, 12 лютого 2025, 11:54 —

За оцінками розвідки Естонії, на даний час Російська Федерація не становить прямої військової загрози для Естонії, але це може змінитись, якщо Кремль відчуватиме себе переможцем за підсумками завершення поточного етапу російсько-української війни. 

Як повідомляє ERR, пише "Європейська правда", про це йдеться у річній доповіді Служби зовнішньої розвідки (VLA), яку опублікували 12 лютого. 

За оцінками розвідки, на цей час Росія не становить військової загрози для Естонії, але у перспективі ситуація може швидко змінитися.

"Загроза прямої військової атаки проти Естонії у 2025 році малоймовірна, проте політика Росії стосовно нас залишається ворожою і конфронтація із країнами Заходу продовжується. Попри велетенські втрати, збройні сили РФ продовжують збільшуватися, вони виносять уроки з війни, серед іншого, інтенсивно розвиваються безпілотні технології", – зазначив у вступній частині доповіді гендиректор служби Каупо Росін.

Реклама:

VLA відзначає, що Росія продовжує працювати над відновленням "масової" армії, щоб продовжувати війну проти України і готуватись до можливого конфлікту з НАТО, а темпи створення такої армії будуть залежати від ходу і результатів поточної фази війни. Зокрема, Росія, скоріш за все, продовжить формувати додаткові дивізії і служби підтримки у Ленінградському і Московському військовому округах, поруч з Естонією. 

"Якщо війна в Україні закінчиться на сприятливих для Росії умовах чи бойові дії "заморозять", чисельність російських військ під кордонами Естонії майже точно буде більшою, аніж до 24 лютого 2022 року", – зазначають у документі. 

За даними розвідки, чисельність російської армії вже повернулась до показників, як до повномасштабного вторгнення в Україну (600-700 тисяч), а у Кремлі озвучили намір до 2026 року наростити її чисельність до 1,5 мільйона. 

"Мобілізація додаткових ресурсів у наступні два роки навряд чи буде можлива через нестачу політичної волі. Наскільки буде можливим формування та утримання нових сил у перспективі 3-5 років – це окреме питання. Ми не знаємо цього, оскільки значною мірою це залежатиме від тривалості російсько-української війни, її подальших подій, стану російської економіки та рішучості країн Заходу у питанні санкцій",  – зазначають у доповіді. 

"Якщо Росія продовжить успішно формувати нові підрозділи, як запланувала у рамках військової реформи, Естонія і НАТО зіткнуться з російською присутністю, що буде становити довгострокову військову загрозу у наступні роки", – підсумовує розвідка. 

За оцінками VLA, Росія продовжує вважати найбільш дражливими потенційними загрозами для себе закриття для судноплавства Фінської затоки і блокування доступу до свого ексклава у Калінінграді, як і загалом перешкоди для проходження її суден через Балтійське море.  

Що стосується інструментів політичного впливу, який може застосовувати Росія, у розвідці вважають, що він не зазнав особливих змін, порівняно з попередніми роками – очікуються подальші спроби впливати на внутрішню ситуацію в Естонії через російськомовну меншину і церкву Московського патріархату та посилювати розкол у суспільстві. 

"До арсеналу методів, які Росія може застосувати проти держав Балтії, входить постійне використання міграції як зброї, а також операції залякування і саботаж. Водночас у Росії вже немає ніяких ефективних способів тиснути на Естонію через економічні відносини", – зазначають у доповіді. 

Також у доповіді зазначають, що Китай допомагає Росії обходити санкції та постачає компоненти для дронів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: