Сенат проголосував за призначення скандальної Габбард главою розвідки США
Сенат США у середу, 12 лютого, проголосував за затведження кандидатури Тулсі Габбард на посаду директора Національної розвідки.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на CNN.
Сенат затвердив кандидатуру Габбард 52 голосами проти 48, причому один республіканець – сенатор Мітч Макконнелл – приєднався до демократів, які виступили проти неї.
Перед голосуванням лідер сенатської меншості, демократ Чак Шумер попросив своїх колег-республіканців переглянути рішення про затвердження Габбард на посаду.
"Я прошу своїх колег – я знаю, що зараз остання хвилина – подумати двічі, проголосувати "ні", як ми всі й голосуватимемо, бо це жахлива кандидатура, яка поставить під загрозу нашу національну безпеку та наші розвідувальні операції в усій країні та світі", – сказав Шумер.
Раніше під час слухань Габбард була змушена відповідати на питання сенаторів стосовно своїх попередніх суперечливих заяв.
Найбільше їй довелось пояснювати позицію стосовно Едварда Сноудена – викривача Агентства нацбезпеки США, який опублікував дані про шпигунську програму PRISM. Раніше Габбард виступала за помилування Сноудена, та на слуханнях змінила свою думку.
Деякі республіканці, які вислювлювали побоювання щодо кандидатури Габбард, згодом підтримали її кандидатуру.
Сенаторка-республіканка Ліза Мурковскі заявила в понеділок, що голосуватиме за затвердження кандидатури Габбард.
Мурковскі зазначила, що в неї все ще є "побоювання з приводу деяких позицій, які вона відстоювала раніше", але додала, що Габбард "привносить незалежне мислення і необхідний нагляд у її нову роль".
Габбард також скандально відома тим, що зустрічалась із сирійським диктатором Башаром Асадом, критикувала ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані, а також називала політику США щодо України "другим Афганістаном".
На слуханнях вона сказала, що не є "маріонеткою Путіна" чи Асада і зберігає вірність Штатам.
На посаді директора Національної розвідки США Габбард контролюватиме 18 розвідувальних служб з бюджетом близько 100 мільярдів доларів і служитиме головним радником Трампа з питань розвідки.
ЗМІ раніше повідомляли, що американська розвідувальна спільнота і їхні європейські колеги висловлюють занепокоєння через номінування Габбард.