Війна 2025. Зброю. Люди. Гроші

Китай заявив, що США повинні почати скорочення військових витрат із себе

Новини — П'ятниця, 14 лютого 2025, 12:42 —

Пекін вважає, що Сполучені Штати повинні взяти на себе ініціативу щодо скорочення військових витрат після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що хоче провести переговори з Росією і Китаєм на цю тему.

Як пише "Європейська правда", про це заявив речник МЗС Китаю у п'ятницю, його цитує агентство AFP.

Трамп, який під час свого другого президентського терміну позиціонує себе як глобального миротворця, заявив, що хоче провести саміт зі своїми колегами Владіміром Путіним і Сі Цзіньпіном, "коли все заспокоїться".

"Я хочу сказати: давайте скоротимо наш військовий бюджет вдвічі", – сказав він журналістам в Овальному кабінеті в четвер.

На запитання про цю пропозицію в п'ятницю Міністерство закордонних справ Китаю відповіло, що Сполучені Штати мають найбільший військовий бюджет у світі.

"Оскільки Сполучені Штати закликають до "Америка понад усе", вони повинні взяти на себе ініціативу і показати приклад скорочення військових витрат", – заявив речник МЗС Го Цзякунь на брифінгу для преси.

"Військовий бюджет Китаю відкритий і прозорий. Він є розумним і доречним по відношенню до Сполучених Штатів та інших великих військових держав", – сказав він.

"Обмежені витрати Китаю на оборону цілком необхідні для захисту національного суверенітету, безпеки і інтересів розвитку, а також для захисту миру в усьому світі", – додав речник.

У четвер Трамп також закликав три держави розпочати скорочення своїх ядерних арсеналів, але Го заявив, що Вашингтон і Москва несуть "особливу і головну відповідальність за ядерне роззброєння" як країни, що володіють найбільшою кількістю ядерної зброї.

"Китай... завжди підтримує свої ядерні сили на мінімальному рівні, необхідному для національної безпеки, і не бере участі в гонці озброєнь з жодною країною", – сказав Го.

Нагадаємо, Китай напередодні привітав переговори між президентом США Дональдом Трампом і главою Кремля Владіміром Путіним щодо врегулювання війни Росії проти України, які відбулися 12 лютого.

Детальніше читайте у статті: "Мир" з Україною без України: про що домовилися Трамп і Путін та що це змінює на практиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: