У Румунії стурбовані, як США відреагують на вимогу РФ забрати сили НАТО зі "східного флангу"
На перемовинах у Саудівській Аравії Росія нібито попросила США для "нормалізації відносин" вивести сили НАТО зі Східної Європи, і хоча цю вимогу початково відкинули, вона викликає тривогу на тлі курсу, який взяла нова адміністрація Білого дому.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у публікації Financial Times.
Керівник офісу президента Румунії і радник з безпекових питань Крістіан Дьяконеску сказав, що на зустрічі в Ер-Ріяді Москва вимагала виведення сил НАТО зі Східної Європи, і хоча американська делегація відкинула цю вимогу, залишається побоювання, на які поступки готовий піти Дональд Трамп задля якоїсь домовленості з Росією.
На його думку, під час очікуваних візитів лідерів Британії і Франції до Вашингтона торкнуться у тому числі цього питання, і Стармер з Макроном будуть переконувати Трампа не йти на цю вимогу.
Дьяконеску бачить у поновленні діалогу Вашингтона і Москви загрозу "нової Ялти" з поділом Європи на "сфери впливу".
Один з неназваних східноєвропейських посадовців зазначив, що у столицях регіону насправді стурбовані тим, як можуть далі розвиватись події, і не впевнені, чи почують їх у Білому домі.
"Залишається ризик і побоювання, що Росія хитрощами видурить щось у Вашингтона в обмін на зрушення у питанні України", – зазначив неназваний співрозмовник.
Також за інформацією FT США не хочуть називати Росію агресором у заяві "Групи семи" до третьої річниці повномасштабної війни.
Читайте також: Трамп звинувачує Україну: які наслідки матиме новий ультиматум президента США.