Прем’єр Британії: США праві, Європі треба брати більшу відповідальність за свою безпеку

Неділя, 23 лютого 2025, 15:07 - Ірина Кутєлєва

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про необхідність Європи і його країни робити більше для оборони і безпеки.

[SOURCE]Як повідомляє "Європейська правда", заяву британського прем’єра наводить Sky News.

Говорячи про війну РФ проти України і "миротворчі" зусилля нової адміністрації США, Стармер вказав, що жодні переговори про майбутнє України не можуть вестися без неї.

"Зараз, коли ми вступаємо в нову фазу цього нового конфлікту, ми повинні ще більше зміцнити нашу солідарність. Цього вимагає не тільки моральна необхідність. Це також у наших національних інтересах", – каже він.

Стармер додав, що "нестабільність у Європі завжди виливається на наші береги".

За його словами, Велика Британія та Європа мають робити більше для оборони та безпеки.

Він додає, що США "мають рацію в цьому", і каже, що Велика Британія "не може чіплятися за комфорт минулого".

"Настав час узяти на себе відповідальність за нашу безпеку, за наш континент", – підкреслив британський прем’єр.

"І я ясно розумію, що Британія візьме на себе провідну відповідальність, ми повинні бути готові грати свою роль", – резюмував Стармер.

Як відомо, у четвер, 27 лютого, Кір Стармер здійснить візит до Вашингтона для переговорів з президентом США Дональдом Трампом.

Як повідомляли ЗМІ, британський прем’єр привезе американському президенту план розгортання в Україні менше ніж 30 тисяч європейських військових, аби спробувати забезпечити американський захист для розгортання.

Водночас Стармер не планує порушувати перед Трампом його нещодавні суперечливі заяви в бік України.