ЄС призупинив обмежувальні заходи щодо ключових секторів економіки Сирії
У понеділок, 24 лютого, Європейський Союз вирішив зупинити обмежувальні заходи щодо ключових секторів економіки Сирії.
[SOURCE]Про це йдеться у заяві Ради ЄС, пише "Європейська правда".
24 лютого Рада ЄС вирішила призупинити дію низки обмежувальних заходів у зв'язку з ситуацією в Сирії. Це рішення є частиною зусиль ЄС, які спрямовані на підтримку інклюзивного політичного переходу в Сирії та її швидкого економічного відновлення, реконструкції та стабілізації.
"ЄС прагне сприяти взаємодії з Сирією, її народом і бізнесом у ключових сферах енергетики і транспорту, а також полегшити фінансові та банківські операції, пов'язані з цими секторами, і ті, що необхідні для гуманітарних і відновлювальних цілей", – йдеться у заяві.
Відтак Рада ЄС вирішила:
- призупинити секторальні заходи в енергетичному (включно з нафтою, газом та електроенергію) та транспортному секторах;
- виключити п'ять організацій (Industrial Bank, Popular Credit Bank, Saving Bank, Agricultural Cooperative Bank і Syrian Arab Airlines) зі списку тих, що підлягають заморожуванню коштів і економічних ресурсів, а також дозволити надати кошти і економічні ресурси в розпорядження Сирійського центрального банку;
- запровадити винятки із заборони на встановлення банківських відносин між сирійськими банками та фінансовими установами на території держав-членів, дозволити транзакції, пов'язані з енергетичним і транспортним секторами, а також транзакції, необхідні для гуманітарних і відновлювальних цілей;
- продовжити на невизначений термін застосування існуючого гуманітарного винятку;
- запровадити виняток для особистого користування щодо заборони експорту предметів розкоші до Сирії.
У заяві оголосили, що опираючись на це рішення, Рада ЄС продовжить свою роботу і оцінить можливість призупинення подальших економічних санкцій.
Водночас ЄС утримає санкційні списки проти пов'язаних з режимом Башара Асада, а також сектором хімічної зброї та незаконною торгівлею наркотиками.
Низка галузевих заходів, таких як: торгівля зброєю, товари подвійного призначення, обладнання для внутрішніх репресій, програмне забезпечення для перехоплення та спостереження, а також імпорт та експорт сирійських товарів культурної спадщини, – залишаться діяти надалі.
Варто зазначити, що у січні Сполучені Штати послабили санкції проти Сирії на наступні шість місяців, щоб полегшити надання гуманітарної допомоги.
А 27 січня глави Міністерств закордонних справ країн ЄС досягли політичної згоди на послаблення санкцій щодо Сирії після падіння режиму Асада.