Студенти заблокували міст у Белграді і дороги по всій Сербії до 100 днів трагедії на вокзалі
Новини — Неділя, 9 лютого 2025, 17:18 —
Страйкуючі студенти університетів Сербії в неділю заблокували міст у Белграді, а також дороги по всій балканській країні, щоб відзначити 100 днів з моменту обвалу бетонного навісу на залізничному вокзалі, в результаті якого загинули 15 осіб.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AP.
Багато мешканців міста приєдналися до студентів під час 7-годинної блокади мосту "Газела" через річку Сава в сербській столиці. Одночасно розпочалася тригодинна блокада ключових доріг у Новому Саді, а студенти в Ніші заблокували пункт оплати за проїзд по автомагістралі на в'їзді до південного міста.
![](https://img.eurointegration.com.ua/images/doc/a/3/a312dee-1739096805-img-0045-1024x576.jpg)
Блокування є частиною кампанії протестів, очолюваної страйкуючими студентами університетів, які вимагають справедливості у зв'язку з катастрофою 1 листопада на залізничному вокзалі в Новому Саді, в якій критики звинувачують уряд у корупції.
![](https://img.eurointegration.com.ua/images/doc/b/0/b0842a2-1739096936-gazela5-1024x576.jpg)
"Через 100 днів ніхто не поніс відповідальності", – написано червоною фарбою на одному з протестних місць у Новому Саді.
Прибувши на міст "Газела", протестувальники несли червоні транспаранти з іменами тих, хто загинув 1 листопада. Пізніше вони кинули в річку Сава 15 білих троянд, які були пофарбовані в червоний колір, щоб символізувати "кров на руках" популістської влади.
"Надія є", – сказав Іван Плечіч, протестувальник. "Пробуджується новий рух, в людях видно нову силу та енергію. Я сподіваюся, що їм вдасться довести до кінця все, що вони запланували, і ми тут, щоб підтримати їх", – додав він..
Протести викликали резонанс у Сербії, яка потерпає від хабарництва, де мало хто з громадян вважає, що державні інституції працюють в інтересах суспільства. Багато хто вважає, що падіння навісу стало результатом урядової корупції, пов'язаної з великим інфраструктурним проєктом з китайськими державними компаніями.
Щоденні протести по всій Сербії становлять серйозний виклик для президента Александара Вучича. У січні студентський рух вже змусив піти у відставку прем'єр-міністра Мілоша Вучевича, союзника Вучича.
Читайте також: Вучича примушують до поступок: чи здатні масові протести змінити владу в Сербії.