Сікорський про причетність РФ до підпалу IKEA у Вільнюсі: "Ніхто особливо не здивований"
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський прокоментував звіт генпрокуратури Литви, в якому вказано, що підпал торгового центру IKEA у Вільнюсі був здійснений за вказівкою спецслужб РФ.
Його заяву наводить PAP, повідомляє "Європейська правда".
Сікорський зазначив, що причетність РФ до подібних дій є обурливою.
"Але, на жаль, я не думаю, що хтось особливо здивований. Тому що дозвольте нагадати: гібридна війна – це не просто блокування веб-сайтів. Це дезінформаційна діяльність, це шпигунська діяльність, це втручання в демократичні процеси, а також акти саботажу", – сказав польський міністр.
Він нагадав, про подібний акт у Вроцлаві: "Винуватець зізнався і сидить. У нас є й інші підозрювані підпали, за які деякі з винуватців вже перебувають у руках правосуддя".
За словами Сікорського, коли винний зізнався у спробі підпалу у Вроцлаві, МЗС закрило російське консульство в Познані.
"Я також обмежив можливість пересування російських дипломатів по Польщі, щоб унеможливити шпигунство або роботу агентів", – додав він.
Нагадаємо, 17 березня Генеральна прокуратура Литви передала до суду кримінальну справу з обвинувальним актом, в якій одна особа звинувачується в підпалі торгового центру IKEA у Вільнюсі 9 травня 2024 року.
Також стало відомо, що окрім підпалу магазину IKEA у Вільнюсі російські спецслужби також стоять за підпалом торгового центру у Варшаві.