ЗМІ: Італія планує розширити свою армію на 40 тисяч резервістів
Італія розглядає можливість додати близько 40 000 резервістів до своїх збройних сил для використання під час надзвичайних ситуацій.
[SOURCE]Про це повідомила агенція Ansa і ще кілька італійських ЗМІ, передає "Європейська правда".
Згідно з повідомленнями, Міністерство оборони працює над збільшенням чисельності армії у співпраці з начальниками родів військ, які неодноразово скаржилися на нестачу кадрів.
На даний момент в Італії налічується близько 160 тисяч солдатів між армією, флотом і військово-повітряними силами, а також трохи більше 100 тисяч карабінерів. Буквально два дні тому начальник штабу ВМС Енріко Кредендіно поскаржився в інтерв'ю на нестачу 9 000 одиниць у своїх збройних силах.
"Чисельність збройних сил встановлена законом. Я не маю жодних проблем з тим, щоб сказати, як я вже говорив кілька разів, що ця модель зараз неадекватна і повинна бути змінена. Це буде зроблено в парламенті. Але, на мою думку, в рамках положення, яке є набагато ширшим, ніж просте збільшення чисельності особового складу, і яке вирішує всі питання, пов'язані з обороною і безпекою країни", – прокоментував інформацію щодо збільшення чисельності армії міністр оборони Гвідо Крозетто.
Водночас він закликав не спекулювати щодо можливих сценаріїв, оскільки "пройде ще кілька годин, і настане черга сидячого протесту або заклику до маршу, щоб сказати "ні" 40 тисячам, яких Крозетто розшукав, набрав і відправляє на фронт воювати з росіянами".
"Я не думаю, що це правильний спосіб вирішувати такі серйозні питання", – заявив італійський міністр.
Нагадаємо, британські посадовці провели переговори з представниками близько 20 країн, зацікавлених у створенні "коаліції охочих", яка могла б відправити миротворців в Україну.
2 березня прем'єр Британії Кір Стармер підтвердив плани "коаліції охочих" для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди щодо України і Лондон відіграватиме в ній ключову роль
Водноча прем'єрка Італії Джорджа Мелоні проти ідеї спрямування миротворців, натомість вона запропонувала поширити дію статті 5 Договору НАТО на Україну без надання їй членства у військовому альянсі, що, за її словами, стане "гарантією стабільної, довготривалої та ефективної безпеки".