Партія влади у Грузії відсторонила ГО від участі в ухваленні рішень держорганами
Парламент Грузії, де немає опозиції, підтримав зміни до законодавства, що передбачають виключення громадських організацій з процедур ухвалення рішень державними органами.
Про це повідомляє "Новости-Грузия", пише "Європейська правда".
Парламент 81 голосами підтримав в остаточному читанні зміни до 14 законів, ініційовані партією влади "Грузинська мрія".
Поправки торкнулися усіх законів, де йшлося про обов’язкову участь неурядових організацій у процедурах ухвалення рішень державними органами.
Зокрема, йдеться про висування кандидатур від громадського сектору до Ради прокурорів та дисциплінарної колегії судів загальної юрисдикції.
Проєкт змін аргументували тим, що участь громадських експертів у розробці державних політик і важливих рішень може бути "загрозою для суверенітету".
"Більшість неурядових організацій фінансується з-за кордону. Відповідно, ці організації представляють інтереси держав та організацій-спонсорів. З огляду на це, їхні дії у процесі ухвалення державних рішень не грунтуються на інтересах місцевого суспільства, а слугують політичному й економічному порядку денному зовнішніх сил", – заявили автори у пояснювальній записці.
Перед цим у Грузії схвалили оновлений закон про "іноагентів", який партія влади називає "копією американського".
Головна дипломатка Євросоюзу Кая Каллас і єврокомісарка з питань розширення Марта Кос розкритикували новий закон "про іноагентів", як і оновлений закон про телерадіомовлення.