У Франції кажуть, що військова конфронтація неминуча, якщо не буде ядерної угоди з Іраном

Середа, 2 квітня 2025, 20:15 - Уляна Кричковська

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро попередив у середу, 2 квітня, що якщо світові держави не зможуть швидко досягти нової угоди з Іраном щодо його спірної ядерної програми, то військова конфронтація здається "майже неминучою".

[SOURCE]Його слова цитує агентство Reuters, передає "Європейська правда".

Як зазначає агентство, європейські держави намагаються створити дипломатичний шлях для досягнення угоди щодо обмеження діяльності Ірану зі збагачення урану до літа і до жовтня 2025 року, коли закінчується термін дії санкцій ООН, пов'язаних з угодою 2015 року щодо ядерної програми Ірану зі світовими державами.

Західні держави заявляють, що ядерна програма є замаскованою спробою створити атомну бомбу.

"Вікно можливостей вузьке. У нас є лише кілька місяців до закінчення терміну дії цієї угоди (2015 року). У разі невдачі військова конфронтація буде майже неминучою", – заявив Барро.

Співрозмовники у дипломатичних колах агентства повідомили, що міністри Франції, Великої Британії та Німеччини, які є сторонами угоди 2015 року, сподіваються обговорити це питання держсекретарем США Марко Рубіо, коли вони зберуться в Брюсселі на міністерську зустріч НАТО цього тижня.

Трамп вивів США з угоди 2015 року, яка накладала суворі обмеження на ядерну діяльність Тегерана в обмін на послаблення санкцій.

Відтоді Іран значно перевищив встановлені цією угодою ліміти на збагачення урану, виробляючи запаси з високим рівнем чистоти розщеплення, набагато вищим за той, який, на думку західних держав, є виправданим для цивільної енергетичної програми, і близьким до того, який необхідний для ядерних боєголовок.

На початку березня Трамп заявив, що направив верховному лідеру Ірану аятолі Алі Хаменеї лист з пропозицією щодо іранської ядерної програми.

За інформацією джерел Axios, лист Трампа до Хаменеї був "жорстким" і містив не лише пропозицію переговорів щодо нової ядерної угоди, а й наслідки, якщо Тегеран її відкине.

У неділю, 30 березня, президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що відкидає прямі переговори зі США щодо іранської ядерної програми, що стало першою відповіддю країни на лист, надісланий Трампом верховному лідеру Ісламської Республіки.

Того ж дня Трамп заявив, що Іран зіткнеться з небаченими раніше бомбардуваннями, якщо не укладе угоду зі Сполученими Штатами про розробку ядерної зброї.