Информация и война: приглашаем на семинар для журналистов
Кілька десятків років, в СРСР, ми жили в епоху дефіциту інформації.
Тоді інформація справді була дефіцитним товаром, якого бракувало, - як їжі чи одягу. Люди, які прагнули правди, мали шукати джерела, з яких компенсувати порожнечу – західні радіостанції, "самвидав", свідчення дисидентів.
Зараз усе навпаки: ми живемо в епоху перевиробництва інформації. Її стало дуже багато, ми в ній часто губимося і втрачаємо ясність бачення. Джерела та свідчення перехрещуються з чутками, дезінформацією чи пропагандою.
Все ускладнилося з початком епохи гібридних воєн, де інформація стала як один із засобів ведення війни.
І де нас вводять в оману свідомо, для досягнення військових та політичних цілей.
Те, що ми знаємо про війну на Донбасі, про життя прифронтових територій, про життя переселенців, про життя в так званих "ДНР" та "ЛНР", теж дуже часто є гібридом правди і вигадки, інформації та стереотипів, знання та незнання.
Як тут шукати правду?
Для мене особисто відповідь лежить на поверхні: потрібно їхати і бачити все на свої очі, те, що можеш. А якщо не можеш – потрібно шукати тих, хто їде і бачить все на свої очі, і кому ти можеш довіряти. І вважати цих людей своїми джерелами. Які доносять до тебе інформацію в обхід всіх можливих фільтрів – ідеологічних, маніпулятивних чи стереотипних.
Для спілкування з такими людьми, особливо в часи війни, для розуміння того, як працювати з інформацією в умовах конфлікту, ми вирішили зробити спеціальний семінар для журналістів.
Наші лектори – українські та західні журналісти Громадського ТБ, Deutsche Welle, Радіо Свобода, Associated Press, Le Figaro, La Libération. Усі вони чимало часу провели в зоні АТО. Також лекторами будуть експерти Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України, які дадуть детальний аналіз гібридних та інформаційних воєн сьогоднішнього дня.
Семінар проводимо 30 жовтня – 1 листопада в Києві.
Якщо вам цікаво - подавайтеся. Анкета тут (або за другим посиланням).
Кількість місць обмежена (учасників тренінгу буде не більше 20), тому оберемо найкращих та найбільш вмотивованих, а також представників медіа з найбільшою аудиторією.
Можуть подаватися представники і загальнонаціональних, і регіональних медіа. Приїзд та проживання відібраних журналістів з регіонів ми оплатимо.
Дедлайн для подання заявки – 26 жовтня, 23.00.
Семінар проводять ГО Інтерньюз-Україна та Інститут зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.
Автор: Володимир Єрмоленко,
директор європейських проектів ГО "Інтерньюз-Україна"
Публікації в рубриці "Експертна думка" не є редакційними статтями і відображають виключно точку зору автора