"Нафтогаз" заявляє про перемогу над "Газпромом" у справі газової угоди
НАК "Нафтогаз України" виграв арбітраж проти "Газпрому" за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.
Про це заявили в "Нафтогазі", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" за пунктом "Бери і плати" на суму 56 мільярдів доларів в 2012-2017 роках. Ця частина спору була найбільшою за грошовими вимогами сторін.
"Нафтогаз України" в суперечці з російським "Газпромом" домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів газу більш ніж удесятеро відповідно до своїх потреб в імпорті.
Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для НАК "Нафтогаз України", що купується у російського "Газпрому", на 27,4% - до 352 доларів з 485 доларів за 1 тисячу кубометрів.
Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями. Суд повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням «бери або плати» на суму 56 млрд дол. за 2009-2017 pic.twitter.com/XfiNrC44sy
— Нафтогаз України (@NaftogazUK) 22 грудня 2017 р.
"Нафтогаз" оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу більш ніж у 75 млрд доларів за весь термін дії контракту на поставку газу.
"Нафтогаз" вимагає до 16 млрд доларів у арбітражі за транзитним контрактом. Це рішення суду очікується 28 лютого 2018 року.
Як відомо, у Стокгольмському арбітражі розпочались слухання у суперечці між українською компанією "Нафтогаз України" та російським газовим монополістом "Газпромом" відносно умов контракту на постачання газу з Росії до України від 2009 року.
Ці слухання відбуваються, оскільки сторони не змогли дійти згоди щодо імплементації проміжного рішення, ухваленого арбітражем у травні цього року.
31 травня Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги "Газпрому" щодо принципу "бери або плати".
Також арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" про перегляд ціни на газ у контракті з компанією "Газпром" і скасував заборону на реекспорт газу.
Загалом "Нафтогаз" подав два позови: щодо транзитного контракту і щодо контракту на купівлю-продаж.
"Європейська правда", "Економічна правда"