В уряді жорстко відреагували на заяву Орбана про Росію та вступ України до НАТО і ЄС

Вівторок, 31 липня 2018, 19:54

Заяви прем`єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо європейських і євроатлантичних прагнень України приголомшують.

Про це у своєму Facebook заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Орбан, виступаючи 28 липня в університеті в Румунії, висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО. За його словами, на заваді стоятиме бажання Росії відновити старий порядок.

"Його "прогнози" щодо нової системи світової політики б`ють уже не лише по Україні, а по НАТО, ЄС і, передовсім, по самій Угорщині. Можу з ним погодитися у тому, що Росія розглядає себе як таку державу, яка є в небезпеці, якщо навколо неї немає зон зіткнення. От тут лиш хочеться зауважити, що за тієї нової політики, про яку каже пан Орбан, не виглядає нереалістично, що колись такою зоною Кремль знову обере і його країну, як це вже траплялося в не такому далекому минулому", - написала урядовець.

За її словами, Орбан забуває про підтримку Угорщини демократичними країнами в той час, коли вона інтегрувалася до ЄС і НАТО.

"Тоді, після десятиліть окупації, Угорщина проходила той самий шлях, що й ми зараз. Але хтось вперто не хоче цього бачити, намагаючись звести реформаторські зусилля воюючої за свободу країни "до нуля". Однак, така "сліпота" не повинна нас засмучувати. Ми знаємо, що робимо реформи не для Брюсселя чи Будапешта, а для себе. Такі заяви, попри сподівання скептиків із заходу і ворогів зі сходу, є для нас лише зайвою мотивацією працювати більше", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

"Тож поки дехто, кого просто зараз на сході України захищають наші мужні воїни, не бачить небезпеки від Москви і шукає з нею компромісу, ми і далі робитимемо навіть неможливе, аби не допустити катастрофи у вигляді нового переділу світу. І ще раз нагадаю, що лише сам український народ, а не закордонні політики, вирішуватиме свою долю і нестиме повну відповідальність за свій вибір перед історією, як, зрештою, і ті, хто обирає інший шлях", - додала вона.

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: