Як США продовжуватимуть підтримувати Україну - пояснення Байдена

коротко
Середа, 1 червня 2022, 13:20

1 червня видання The New York Times опублікувало статтю за підписом президента США про стратегію Сполучених Штатів стосовно приборкання російської агресії проти України. Українську версію статті читайте на сайті "Європейської правди": Що США будуть і чого не будуть робити в Україні. Пояснення президента Байдена.

Коротко, про що написав Байден:

Мета Америки проста: ми хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну та процвітаючу Україну, здатну стримувати та захищатися від подальшої агресії.

Як і казав президент України Володимир Зеленський, урешті-решт ця війна "остаточно завершиться лише дипломатичним шляхом". Ми швидко почали постачати Україні значну кількість озброєння та боєприпасів, щоб вона могла битися, а військові успіхи забезпечували для неї сильнішу позицію за столом переговорів.

Через це я ухвалив рішення, що ми надамо українцям досконаліші ракетні системи та боєприпаси, які дозволять точніше вражати важливі цілі на полі бою в Україні.

Ми продовжимо співпрацювати з нашими союзниками та партнерами щодо запровадження санкцій проти РФ – найжорсткіших із будь-коли запроваджених проти великої економіки.

Ми продовжимо надавати Україні сучасне озброєння, зокрема протитанкові Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні реактивні системи, радари, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси.

Ми також, за згодою Конгресу, надішлемо до України мільярди доларів фінансової допомоги.

Ми не прагнемо війни між НАТО і Росією.

Хай як сильно я не згідний з Путіним, хай якими брутальними є його дії – але США не намагатимуться скинути чинну владу в РФ.

До нападу Росії на Сполучені Штати або на інші держави НАТО ми не будемо брати участь у цій війні, ми не будемо відправляти американських військових, щоби воювати в Україні або атакувати російську армію.

Ми не заохочуємо Україну завдавати ударів по об'єктах за її межами і не будемо надавати їй засоби для таких ударів. Ми не хочемо затягувати війну лише для того, щоб завдати болю Росії.

Водночас моїм принципом лишається "нічого про Україну без України", як і було весь час упродовж цієї кризи.

Я не буду тиснути на український уряд — ані приватно, ані публічно — щоб він пішов на будь-які територіальні поступки. Це було б неправильно і суперечило б усталеним принципам.

Та підтримати Україну в її скрутну годину – це не просто правильно. Для США це життєво важливий національний інтерес – забезпечити мирну та стабільну Європу та чітко дати зрозуміти, що сила не робить тебе правим.

Якщо Росія не заплатить високу ціну за свої дії, це засвідчить іншим потенційним агресорам, що вони теж можуть вдатися до захоплення територій та підкорення інших країн. 

Докладніше - у статті Що США будуть і чого не будуть робити в Україні. Пояснення президента Байдена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: