Як західні банки допомагають РФ фінансувати війну в Україні

Аналітика коротко
Четвер, 25 серпня 2022, 12:45

JPMorgan, HSBC, Citigroup і Crédit Agricole надали загалом понад $12 млрд позик для російських нафтогазових компаній до початку військового вторгнення Росії та продовжували надавати їм фінансові послуги після того, як Путін почав повномасштабну війну.

Докладніше про фінансування західними банками кривавої війни Путіна в Україні і те, як протистояти цьому – у колонці засновниці Razom We Stand Світлани Романко Банки, що живлять геноцид: час змусити західні фінзаклади припинити підтримку РФ.

Авторка колонки нагадує, що у липні Олег Устенко, головний радник президента Володимира Зеленського з економічних питань, написав банкам JPMorgan, HSBC, Citigroup і Crédit Agricole лист із закликом припинити всі зв’язки з російською нафтою і газом і припинити ведення бізнесу з країною-агресором. 

Устенко дав зрозуміти, що ці установи не будуть допущені до участі у післявоєнній відбудові України. Також українські спецслужби збирають інформацію про співпрацю топ-менеджерів цих банків з Росією, а після закінчення війни Міністерство юстиції України збирається передати матеріали до Міжнародного кримінального суду.

Світлана Романко пише, що зазначені банки є головними кредиторами російських нафтогазових компаній і досі тримають кошти в їхніх облігаціях.

JPMorgan інвестував мільярди в нафту і газ Путіна і володіє суттєвими пакетами акцій "Газпрому", "Лукойлу", Сбербанку та "Роснефти". Citigroup надавав довгострокові позики, оборотне фінансування та забезпечував випуск облігацій для "Лукойлу", "Газпрому" та торгової компанії Vitol.

HSBC володіє акціями "Лукойлу", "Татнефти", "Новатеку", "Газпрому" і "Роснефти". CreditAgricole володіє пакетами акцій "Новатеку", "Газпрому", "Лукойлу", "Роснефти", "Татнефти" і "Сургутнефтегаза".

Підтримуючи зв'язки з російською нафтою і газом, зауважує засновниця Razom We Stand, ці банки продовжують війну та геноцид в Україні.

Тож, Citi, HSBC, JPMorgan Chase, Crédit Agricole та інші банки та установи, які продовжують фінансувати криваву війну Путіна, підтримуючи російські нафтогазові компанії та їхніх трейдерів, повинні зіткнутися з обуренням і відсіччю громадськості у своїх батьківських країнах.

Минулого тижня разом із понад двадцятьма українськими організаціями громадянського суспільства ми, пише Світлана Романко, повторили вимогу припинити зв’язки з російською нафтогазовою галуззю в наших листах до вищого керівництва цих чотирьох банків.

За її словами, українські організації громадянського суспільства вимагають від банків негайно припинити кредитування російських компаній, що займаються викопним паливом, і компаній, що торгують їхніми нафтою і газом.

Банки повинні зробити чіткі публічні заяви про свій намір вийти з Росії, а потім позбутися банківських ліцензій у РФ.

Поки ніхто з них не показав, що вони нас слухають. Ось чому ми просимо людей виходити до штаб-квартир цих установ у Нью-Йорку, Лондоні та Парижі, щоб ми могли зробити так, щоб наш голос був почутий.

Ми, зазначає Світлана Романко, запустили кампанію Stand With Ukraine на початку березня як відповідь на вторгнення. Наша мета полягає в тому, щоб перекрити потік грошей від викопного палива для Путіна, що живить його війни.

Активісти закликають всіх, хто виступає за мир і справедливість, висловлювати обурення керівництву тих банків, які причетні до фінансування війни Путіна.

Докладніше – у колонці Світлани Романко Банки, що живлять геноцид: час змусити західні фінзаклади припинити підтримку РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: