Італія намагається зберегти нафтопереробний завод "Лукойл", можлива пряма підтримка
Уряд Італії працює з банками, щоб розблокувати фінансування нафтопереробного заводу "Лукойлу" на Сицилії, а також розглядає можливість прямого державного втручання, щоб зберегти роботу заводу російського енергетичного гіганта.
Про це заявив міністр промисловості Адольфо Урсо, пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Завод ISAB на півдні Італії може закритися через європейське ембарго на морські поставки російської нафти, яке набуває чинності 5 грудня. ISAB був змушений покладатися виключно на російську нафту після того, як банки припинили його фінансування і надання гарантій, необхідних для закупівлі нафти в інших країнах.
Уряд прем'єр-міністра Джорджії Мелоні хоче врятувати нафтопереробний завод, на який припадає п'ята частина нафтопереробних потужностей Італії і на якому працюють близько 1000 робітників в економічно неблагополучному районі.
Виступаючи перед журналістами в парламенті, Урсо заявив, що уряд більше не розглядає можливість отримання тимчасового дозволу від Європейського Союзу.
"Два варіанти все ще залишаються на столі", - додав він, маючи на увазі зусилля уряду щодо забезпечення банківського фінансування ISAB або можливу пряму державну підтримку.
Банки-кредитори ISAB з обережністю ставляться до роботи з російською компанією, оскільки на "Лукойл" поширюються міжнародні санкції в США, але не в Європі.
Три джерела, близькі до цього питання, повідомили Reuters, що уряд намагається отримати від американської влади так званий "заспокійливий лист" з письмовими запевненнями в тому, що банки не будуть ризикувати штрафами в майбутньому.
Однак поки що позитивної відповіді на запит Італії не було, повідомило одне з джерел.
Раніше відбулася акція протесту працівників заводу ISAB, оскільки вони побоюються втрати роботи після набуття чинності нафтовим ембарго.