Чи похитнеться підтримка від Сполучених Штатів після проміжних виборів

Аналітика коротко
Середа, 9 листопада 2022, 10:30

За кілька тижнів до проміжних виборів, республіканці та демократи зробили низку заяв, які посіяли сумніви щодо подальшої підтримки пакетів допомоги для України.

Зокрема, лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті заявив, що Україна більше не буде отримувати "безлімітні чеки" без позначення суми допомоги. А група демократичних законодавців склала лист до президента Джо Байдена, в якому закликав до переговорів із Путіним, пізніше вони назвали цей лист "помилковим".

Яким буде майбутнє двопартійної підтримки України в новому Конгресі, прокоментували американські політики та експерти.

Докладніше – у статті Катерини Лісунової з Голосу Америки Чи зменшать США підтримку України після виборів? Пояснення з Вашингтона.

Незалежно від перестановок у Конгресі підтримка України залишиться незмінною, кажуть деякі оглядачі.

Про це, зокрема, заявили старший науковий співробітник Інституту Досліджень Зовнішньої Політики Стівен Бланк, директор Євразійського Центру Атлантичної Ради США Джон Гербст

"Я хочу сказати українцям наступне і, чесно кажучи, світові, і особливо навіть росіянам, які можуть нас дивитись. Голоси, які ви зараз чуєте, це ті, що говорять екстремальні речі. Тому що це те, що робить рейтинги. Як би божевільно це не звучало.

Але переважна більшість республіканців і демократів підтримують вас. Переважна більшість американців підтримують Україну. Я не бачу серйозних змін після цих виборів. Я думаю, що буде дуже важко виступати проти України, коли кожен день ми отримуємо нові картини жахів, які чинять росіяни", - сказав Адам Кінзінгер, конгресмен-республіканець від 16-го виборчого округу штату Іллінойс.

З іншого боку, Україна не є пріоритетом для американських виборців. За соцопитуваннями ABC Post polls 80% громадян вважають інфляцію та економіку головними питаннями.

Тож, якщо республіканці отримають більшість в одній із палат, то вони можуть переглянути політику допомоги Україні. За словами експертів, головне питання, на чому сконцентруються законодавці у новому Конгресі: на економічній, гуманітарній чи військовій підтримці Києва?

"Ми чуємо сигнали на високому рівні, які підтримують продовження військової допомоги. Такі заяви лунають як від республіканців, так і від демократів. Але ми також чуємо і занепокоєння, щодо макроекономічної допомоги. Дехто каже, що коштів забагато, інші дорікають, що немає прозорості та підзвітності, щоб гарантувати, що гроші йдуть туди, куди треба", - пояснює старший науковий співробітник Німецького Фонду Маршалла Джонатан Кац.

На воєнній допомозі наголошує і Вікторія Спартц, конгресвумен-республіканка від 5-го округу штату Індіана. Вона, до речі, переобралась до Конгресу США від республіканців.

Будь-яку допомогу Україні потрібно розглядати, як безпекову інвестицію у власну державу, переконують аналітики. 

"Головна помилка адміністрації Байдена полягає в тому, що ніхто не береться серйозно пояснити країні, що поставлено на карту. Йде третя світова війна, і Україна воює під гаслом польського руху "Солідарність" - "за нашу і вашу свободу". Кожен долар, який йде в Україну, – це інвестиція в мир", - переконаний Стівен Бланк.

На відносно невеликих обсягах фінансової допомоги для України у порівнянні із загальними витратами США на оборонний бюджет щороку наголошує і сенатор-демократ від штату Вірджинія Марк Ворнер.

Нині законодавці обговорюють додатковий пакет допомоги для України. Його мають проголосувати до січня наступного року, перед тим як почне роботу новий Конгрес.

За словами американських політиків, це гарантуватиме допомогу Україні незалежно від результатів виборів.

Докладніше – у матеріалі Катерини Лісунової Чи зменшать США підтримку України після виборів? Пояснення з Вашингтона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: