Сейм Польщі затвердив нові правила перебування біженців з України

П'ятниця, 16 грудня 2022, 15:16

Польський Сейм підтримав зміни до спеціального закону про допомогу українцям, які тікають від війни, що передбачають нові умови їхнього проживання та реєстрації на території Польщі, а також надання соціальних виплат.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Укрінформ".

Зміни до закону підтримали 429 депутатів Сейму, проти виступили дев’ять, ще 13 польських парламентарів утрималися під час голосування.

Українські біженці в Польщі з березня 2023 року платитимуть за проживання у закладах розміщення

Новий закон передбачає, що у 2023 році українці зможуть безкоштовно проживати у місцях тимчасового розміщення в Польщі лише впродовж перших 120 днів з моменту першого приїзду, після чого платитимуть за проживання.

Із березня 2023 року ця сума становитиме 50% коштів власного утримання, але не більш як 40 злотих на добу (понад 300 грн), а з травня 2022 року – 75% коштів проживання, але не більш як 60 злотих на добу (500 грн).

Ці зміни не стосуватимуться вразливих категорій: інвалідів, осіб пенсійного віку, вагітних, жінок із дітьми до року, жінок із трьома дітьми та більше, осіб у складній ситуації, які й надалі проживатимуть у таких місцях безкоштовно.

Дуда: Польща й Німеччина повинні отримати в ЄС більше допомоги для українських біженців

Новий закон також передбачає "замороження" виплат соціальної допомоги громадянам України у момент виїзду з Польщі. Якщо українець, що користується соціальним статусом, перебуває за межами Польщі понад 30 днів, він його втрачає; його можна буде поновити у випадку, якщо українець знову тікатиме від війни в Україні у результаті воєнних дій.

Також закон передбачає визнання в Польщі електронного документа, доступного у додатку Diia.pl, обов’язкове отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL) протягом 30, а не 90 днів, з моменту прибуття, й гарантії легального перебування в Польщі українським біженцям до 24 серпня 2023 року.

Зміни до спецзакону про допомогу українцям направлять на розгляд Сенату Польщі. Очікується, що він набуде чинності з 1 січня наступного року.

За останніми даними, в Польщі перебувають до 3,5 мільйона українців, з яких до 1,3 мільйона прибули до країни після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: Боротьба за українців: чому Польща лідирує у залученні працівників з України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: