Туреччина готує позови у зв'язку зі спаленням Корану у Стокгольмі
Управління у справах релігії Туреччини за допомогою своїх представництв у 120 країнах світу має намір подати позови у зв'язку з інцидентом зі спаленням Корану під час акції біля посольства Туреччини в Стокгольмі.
Як пише "Європейська правда" з посиланням на турецьке агентство Anadolu, про це на прес-конференції в Анкарі заявив глава управління Алі Ербаш.
"Також буде надіслано листи до різних уповноважених структур. Ми чинитимемо опір проти подібних провокаційних дій, які не тільки оскверняють Коран, а й мечеті", – сказав Ербаш.
За його словами, на середу запланована зустріч у режимі відеоконференції з представниками Організації ісламського співробітництва.
"Будемо намагатися опрацювати спільні кроки не тільки у відповідь на обурливий інцидент зі спаленням Корану у Швеції, а й проти порушень прав мусульман у країнах Європи на ґрунті ісламофобії", – сказав Ербаш.
Управління у справах релігій у Туреччині – є офіційною державною установою країни.
А 22 січня Алі Ербаш заявив, що проклинає і рішуче засуджує дозвіл шведської влади на акцію перед посольством Туреччини в Стокгольмі, "спрямовану на спалення нашої великої Книги, Священного Корану, відправлену з метою просвітити і позбавити людей від невігластва".
Нагадаємо, прем’єр Швеції засудив спалення Корану на антитурецькій акції.
21 січня у Стокгольмі під посольством Туреччини все ж відбулася антитурецька акція, на якій скандальний данський активіст Расмус Палудан спалив Коран. Безпосередньо під посольством зібралася акція і на підтримку Туреччини та її президента.
Туреччина в суботу скасувала запланований візит міністра оборони Швеції у відповідь на дозвіл скандинавської країни на антитурецькі протести.
Ускладнення відносин Швеції з Туреччиною автоматично ускладнює шлях країни до НАТО.