Міністр юстиції Німеччини хоче позбутися термінології часів нацистів у законах
У Німеччині в багатьох старих законах все ще є згадки про "уряд Рейху" - міністр юстиції Марко Бушманн хоче стерти такі терміни з нацистської епохи із законодавства.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Tagesschau.
Згідно з листом Бушманна до кількох урядових відомств, з яким ознайомилися газети медіагрупи Funke, експертиза, проведена його міністерством, виявила, що все ще існує "потреба в коригуванні". Це стосується десяти законів і дванадцяти постанов, а також Федерального міністерства охорони здоров'я і Федерального міністерства фінансів.
Тепер ці правові положення мають бути перевірені відповідальними відомствами на предмет "будь-яких вимог щодо коригування" і, в разі необхідності, відповідні "закони про правове коригування" мають бути прийняті.
Серед прикладів наводиться закон для немедичних працівників, який набув чинності в 1939 році, в якому все ще згадується "Рейхсміністр" і "Рейхсміністр внутрішніх справ". Те ж саме стосується закону про німецькі ощадні каси і асоціацію "Жиро" від 1933 року, постанови про громадські казино від 1938 року і "Постанови про податкові пільги для фондів".
За словами Бушманна, багато чого вже було досягнуто в минулому. "Зокрема, за допомогою попередніх законів про впорядкування законодавства парламент всебічно змінив або скасував численні доконституційні положення, які все ще були чинними з часів націонал-соціалізму", - підкреслив міністр юстиції.
2021 року, наприклад, Бундестаг звільнив закон про зміну назв від нацистської лексики, яка також містила такі терміни, як "уряд Рейху". Ця ініціатива належить уповноваженому федерального уряду з питань антисемітизму Феліксу Кляйну.
Закони, які вже були реформовані, "однак, не звільняють федеральний уряд від постійного завдання перевіряти чинне законодавство, щоб визначити, які положення потребують коригування", вважає Бушманн.