Баварія просить дозволити роботу АЕС у Німеччині на тлі відмови від ядерної енергетики

Неділя, 16 квітня 2023, 10:08

Прем’єр-міністр німецької землі Баварія Маркус Зьодер просить федеральний уряд дозволити тимчасову експлуатацію атомних електростанцій під відповідальність земель попри те, що з неділі вся Німеччина офіційно відмовилась від атомної енергетики.

Як пише "Європейська правда", про це Зьодер сказав в інтерв’ю Bild.

"Баварія вимагає, щоб федеральний уряд взяв на себе відповідальність за безперервну роботу ядерної енергетики. Поки криза не закінчилася і перехід на відновлювані джерела енергії не увінчався успіхом, ми повинні використовувати всі види енергії до кінця десятиліття", – сказав він.

Прем’єр Баварії окремо підкреслив, що його земля готова взяти на себе відповідальність за експлуатацію місцевої АЕС "Ізар-2", а також прагне спільно з іншими країнами побудувати власний дослідницький реактор.

"Федеральний уряд повинен негайно представити план дій у надзвичайних ситуаціях для негайної реактивації трьох атомних електростанцій. Той, хто, подібно до "світлофорної коаліції", сподівається, що наступна зима буде такою ж м'якою, як і попередня, діє вкрай наївно і недбало для такої індустріальної країни, як Німеччина", – додав Зьодер.

У ніч проти неділі Німеччина відключила три останні атомні електростанції: "Ізар-2" в Баварії, "Емсланд" у Нижній Саксонії і "Некарвестхайм-2" у Баден-Вюртемберзі.

За даними Міністерства економіки, останні три станції забезпечували лише близько 5% виробництва електроенергії в Німеччині за перші три місяці цього року. Проте дві третини німців виступають за продовження терміну служби реакторів або підключення старих станцій до мережі, і тільки 28% підтримують поступову відмову від атомної енергетики.

Торік питання про те, чи повинна Німеччина продовжувати експлуатацію своїх атомних електростанцій, стало яблуком розбрату між трьома партіями правлячої коаліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: